Mieczysław Cybulski AFRP zdfp


 

Mieczysław Cybulski AFRP zdfp

Prezes Fotoklubu RP

ZASŁUŻONY DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ 

artysta fotograf (fotografik) 
członek rzeczywisty i honorowy 
Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej 
Stowarzyszenia Twórców

 

 

Odznaczony:

Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Niezłomnych, Krzyż za Wolność i Niepodległość, Medal za Wolność i Niepodległość, Krzyż Więźnia Politycznego, Krzyż Walki o Niepodległość, Odznaka Weterana Walk o Niepodległość, złota i srebrna odznaka honorowa Za Zasługi dla Warszawy, Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony dla Fotografii Polskiej: międzynarodowy tytuł ArtistFIAP.

 

Urodzony w 1933 roku w Oktawinie. Jest założycielem Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUBU  RP, w którym od jego powstania (1995) pełni funkcje Prezesa Zarządu i Sekretarza Kapituły Stowarzyszenia. Jest założycielem (1990) i Prezesem Fundacji "Fotografia dla Przyszłości".

Był członkiem rzeczywistym i honorowym ZPAF, w którym pełnił przez 12 lat funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego, z którego wystąpił na znak protestu, gdy grupa interesu rozpoczęła uprawiać partykularyzm.

Brał udział w bardzo dużej ilości plenerów, konkursów i wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą. Ma również na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych m.in. „Barwografia”, „Barwa i obraz”, „Plamy błękitu cz. I”  i wystawy dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych eksponowane w wielu krajach Świata. 

Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w kraju i za granicą.

Główne zainteresowania do działania fotograficzne: m.in. „Portret dla Ewy” . „Odkrywanie, „Wszystkie dzieci są nasze”, „Jeden dzień z życia Warszawy”, „Portret rodzinny Warszawiaków” i wiele innych.

Jest operatorem filmowym, fotografikiem i rzeczoznawcą do spraw fotografii powołanym przez Ministra Kultury i Sztuki

Był inicjatorem powołania przez Ministra Kultury i Sztuki Wyższego Studium Fotografii, którego ukończenie zostało uznane za wyższe wykształcenie w dziedzinie fotografii po raz pierwszy w Polsce.
Był i jest nadal wykładowcą na kursach kwalifikacyjnych, Studium Form Fotograficznych i Wyższym Studium Fotografii i Obrazowania. Od kilkunastu lat jest Jurorem konkursów fotograficznych zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Za swoją twórczą prace otrzymał tytuł Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej – AFIAP.

Wyróżniony wieloma odznaczeniami wojennymi za czynny udział w Narodowych Siłach Zbrojnych, i Polskiej Organizacji Podziemnej "Wyzwolenie" w latach 1946–1955.  

Nie ma dziedziny w sztuce fotograficznej, w której by nie pogłębiał swoich umiejętności. Wykonuje swoje prace we wszystkich technikach fotograficznych - szczególnie techniki specjalne, holografia, a tematy to akt, portret w krajobrazie, krajobraz i inne.

  

 

 


Galeria       Mieczysław Cybulski AFRP zdfp


"Droga do miasta" - 1946r.

"Łany dla przyszłości"- 1972

"Aktorka TO" - 1969

  "Manifestacja" -1970

"Protest" - 1970

 

Copyright ©  Mieczysław Cybulski AFRP zdfp

 


 

 

@

Sent: Thursday, August 18, 2005 7:24 AM

Subject: Podziękowanie


Szanowny Michale.
Dziękuję za życzenia jakie otrzymałem od Was. Jak szybko minęło i nie wierzę, że tyle lat mam za sobą.
Julek Garztecki i Krystyna Łyczywek mają już po 85 lat. Kończy się nam pobyt na ziemi jak wczasy nad morzem. W załączeniu pierwsze zdjęcie wykonane w 1946 roku i bieżącym 2005 roku. Dziękuję raz jeszcze Tobie i Twojej Żonie. Łączę życzenia pomyślności a co najważniejsze, zdrowia. 

MC Leo

 

Mieczysław Cybulski DROGA DO MIASTA, rok 1946

DROGA DO MIASTA,  rok 1946

Mieczysław Cybulski LEŚNE JEZIORO, rok 2005

LEŚNE JEZIORO, rok 2005

Copyright ©  Mieczysław Cybulski AFRP zdfp


Copyright © design by Michał Kurc