Sokołów Podlaski - z tamtych lat


Rok 2004

Po drugiej stronie ulicy Wolności, widoczny ze skweru Zakład Fotograficzny Jerzego Bałkowca. Pan Bałkowiec w latach sześćdziesiątych był sprzedawcą w sklepie RTV i w tym sklepie miał kącik ze sprzętem i materiałami fotograficznymi. Sklep był przy ul. Długiej w pobliżu Szewskiego Rynku. Z chęcią kupowałem tam materiały fotograficzne, bo Pan Jerzy udzielał odpowiedzi na każde zadane pytanie o fotografowaniu.

 

Ogólny widok...

... w latach siedemdziesiątych XX w.

i spojrzenie w kierunku skweru. Rok 1977 kończył się pochód pierwszomajowy - ciepły słoneczny dzień. Na zdjęciu moja żona Hen z Dominiczką obok moja siostra Ela. Z prawej strony widoczny fragment gabloty. Wzdłuż tego chodnika ustawionych było kilka gablot. W nich informacje: Co się wydarzyło w ostatnich dniach w Sokołowie? - Największe zaciekawienie i wrażenie powodowały zamieszczone zdjęcia do informacji z życia Miasta, plakaty - Co w kinie? Co w PeDeKu?

 Rok 2005

 

@

 

Sent: Monday, July 04, 2005 12:09 AM

Subject: Sokolow Podlaski "z tamtych lat"


Szanowny Panie Michale,

Wlasnie "odkrylam" Panska strone internetowa zawierajaca galerie zdjec z Sokolowa. Jestem corka Jerzego Balkowca, fotografa, i rowniez urodzilam sie (w tym samym szpitalu!) w Sokolowie. Chcialabym bardzo Panu podziekowac za wspomnienie o moim Tacie, dla ktorego fotografia byla nie tylko zawodem, ale prawdziwa pasja. Pamietam cale stosy rolek filmow wykrecanych podczas najrozniejszych zjawisk, wydarzen, etc. Zacmienie Slonca z wieza Kosciola Salezjanow na pierwszym planie, jak rowniez prezentowana przez Pana odbudowa Kina "Sokol" z pomoca helikoptera, to tylko jedne z nielicznych...

Od prawie dziesieciu lat mieszkam w Stanach Zjednoczonych, i rowniez zabieram moj aparat (kupiony przez Tate) na kazda wedrowke, blizsza czy dalsza. Sokolow staram sie odwiedzac w miare moich obecnych mozliwosci czasowych. Takze, ta moja dzisiejsza "wirtualna" wedrowka po moim rodzinnym miescie to najlepszy prezent jaki ostatnio otrzymalam. Jeszcze raz bardzo dziekuje!

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.

Z powazaniem,
Agnieszka Balkowiec

 


Ponownie wykonałem zdjęcie Zakładu Fotograficznego, tym razem,  latem w dniu 23 lipca 2005 r. i przesłałem Pani Agnieszce.

@

 
Sent: Saturday, July 30, 2005 10:50 AM
Subject: Re: Sokolow Podlaski "z tamtych lat"


Szanowny Panie Michale,

Bardzo pieknie dziekuje za list i to nowe zdjecie! Jego wysoka rozdzielczosc, jak rowniez perspektywa, z ktorej je Pan wykonal, spowodowaly, ze przez ulamek sekundy zapomnialam, ze dziela mnie od tego miejsca tysiace kilometrow, i wydalo mi sie, ze to ja wracam do domu po spacerze w parku...

 Rok 2009

 

Przemijanie... Obraz z płyty nagrobnej. 

W dniu 11 września 1999 roku odszedł fotograf Pan Jerzy Michał Bałkowiec ur. 20.III.1937 r.

 Spojrzenie na kościół pw św. Jana Bosko....


Copyright © design and photos by Michał Kurc

 

Wszystkie materiały publikowane na stronie są chronione prawem autorskim.
Ich rozpowszechnianie wymaga pisemnej zgody autora.