Sokołów Podlaski - z tamtych lat


Rok 2004

Poczta i Telefony... pamięć o Paniach z międzymiastowej - pozostała tylko we wspomnieniach.Lata 70-te

 

Poczta w Sokołowie...

... wspominamy także wcześniejszą pocztę w kamienicy nie co dalej. Małe okienko obsługujące klienta. Słychać było pieczętowanie listów i unoszący się zapach laku używanego do pieczętowania paczek. Obok centrala telefoniczna. Połączenie z centralą polegało na zakręceniu korbką telefonu i oczekiwaniu na zgłoszenie się telefonistki...Rok 1986

 

 Na międzymiastowej...

...

Pani Zatkalikowa sprawująca nadzór nad pracą międzymiastowej. Zakaz fotografowania na międzymiastowej mógł być pominięty tylko dla fotoreportera "Foto-kroniki".

Panie z międzymiastowej w Sokołowie Podlaskim - zdjęcie zostało upowszechnione w Fotokronice  "siedleckie w obiektywie". 

Fotokronika 

"siedleckie w obiektywie" - miesięcznik

 

Byłem pomysłodawcą Foto-kroniki, a wydawcą CKiS Województwa Siedleckiego oraz regionalne ośrodki kultury. Celem tego wydawnictwa było zebranie i podzielenie się wydarzeniami z życia województwa - w tym działalności domów kultury.

Prace z Foto-kroniki nr 5 z roku 1986 eksponowane w gablocie przed Sokołowski Ośrodkiem Kultury. Trzy prace mojego autorstwa: ze Studniówki w "Rolniku", koncertu muzyki poważnej na Zamku w Liwie i mama z miesięcznym dzieckiem - zdjęcie przypomina o zbliżającym się Dniu Kobiet.

 

Wspomniana Studniówka w Zespole Szkół Rolniczych w Sokołowie Podl.

...

...

 

Koncert w Liwie.

Karol Radziwonowicz, Liw '86.

 

Więcej o Fotokronice:Powracamy... za tablicą ogłoszeń budynek Urzędu Miasta...

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc

 

Wszystkie materiały publikowane na stronie są chronione prawem autorskim.
Ich rozpowszechnianie wymaga pisemnej zgody autora.