galeria m  WĘGROWSKIE KLIMATY

Węgrowskie klimaty III


 

 

 

... to tytuł wystawy eksponowanej w Powiatowej Galerii "Wiano" w Węgrowie. Eksponowane prace w większości pochodzą z cyklu Węgrowskie klimaty

"Węgrowskie klimaty III" to kolejna wycieczka w przeszłość - odtworzenie klimatu tamtych lat, ukrytego w zabytkach, uliczkach i mało znanych zakątkach Węgrowa. 

 

 

 

      Galeria 

 

 


W Galerii „Wiano”

Nostalgiczne piękno fotografii Michała Kurca AFRP.

 W powiatowej Galerii „Wiano” odbył się w dn. 28 kwietnia 2006 r. wernisaż prac Michała Kurca. Autor to znany i ceniony artysta fotografik RP, związany z Węgrowskim Ośrodkiem Kultury w latach 1985 - 2004, gdzie prowadził zajęcia w Węgrowskim Klubie Fotograficznym i sekcjach fotograficznych WOK.

 

Fot. Ewa Besztak

 

Pan Bogdan Doliński Starosta Węgrowski oraz Pani Anna Grażyna Brodacka – Bartoszuk Wicestarosta, Prezes Stowarzyszenia "Wiano" składają gratulacje Autorowi.

 

 

Wcześniej, w latach 1977 –1979, był instruktorem Sokołowskiego Klubu Fotograficznego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Od 1979 r. pracował jako instruktor fotografii w Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego w Siedlcach. 

W dniu 15.04.1998 r. został przyznany Panu Michałowi tytuł artysty fotografa (fotografika), członka rzeczywistego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Od tego roku rozpoczął popularyzację fotografii w internecie. 

W roku 2000 założył nową stronę zatytułowaną "FOTOGRAFIKA i nie tylko", gdzie sukcesywnie zamieszcza dokumentację zdjęciową z ważnych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych, mających miejsce w Węgrowie. Prezentuje także zabytki i urokliwe zakątki naszego miasta i okolic, przyczyniając się tym samym do promocji miasta i regionu.

Obecna wystawa w Galerii „Wiano” nosi tytuł „Węgrowskie klimaty III’ i jest kolejną odsłoną piękna naszego miasta, obchodzącego w tym roku Jubileusz 565-lecia nadania praw miejskich. Wcześniej fotografie te były eksponowane w galerii WOK i Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

W Galerii „Wiano” znajduje się także album „Węgrowskie klimaty”, wydany w 2004 r. przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej, przy wsparciu Burmistrza Miasta Węgrowa, Starostwa Powiatowego, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz osób prywatnych. Prezentujemy także zestaw 13 pocztówek pod tym samym tytułem – pokłosie omówionych powyżej wystaw. 

Pan Michał Kurc współpracuje z prasą lokalną – obecnie z Redakcją „Wieści Węgrowskich” (magazynu wydawanego przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie), zaś wcześniej z miesięcznikiem samorządowym „Węgrowskie Co? Gdzie? Kiedy?”, gdzie zamieszczał i nadal zamieszcza piękne i niezwykle nastrojowe fotografie.

Twórca jest laureatem wielu nagród, przyznanych zarówno przez władze branżowe, jak i samorządowe - miasta Węgrowa, Powiatu Węgrowskiego i Województwa Mazowieckiego.

Sylwetkę Artysty oraz dorobek artystyczny można dokładniej poznać na autorskiej stronie internetowej Pana Michała Kurca - http://fotografika.i-csa.com/ Gorąco zapraszamy.

 

Hanna Kietlińska

Wiceprezes Stowarzyszenia "Wiano"   

 

 


 

       

   


  

 

galeria m  WĘGROWSKIE KLIMATY


Copyright © design and photos by Michał Kurc