Pierwsze zebranie założycielskie STFu. Zdjęcie wykonał Janusz Mazurek. 

 

Jan Walencik był pierwszym prezesem STFu, ja pełniłem funkcję wiceprezesa Towarzystwa. Pewnego dnia odwiedził mnie w pracowni i po przeprowadzonej rozmowie upewnił się, co do podjęcia właściwej decyzji - został filmowcem dokumentalistą przyrody. Pozostawił Siedlce udając się do Białowieży. Piękne są jego filmy. Dziękuję Janku za nie.


Po kolejnym zebraniu STFu zostałem prezesem. Doprowadziłem do rejestracji Towarzystwa. Także stety niestety wzorem Janka opuściłem Siedlce w 1985 w listopadzie i udałem się do zabytkowego Węgrowa.


Po stanie wojennym trudno było pozbierać się miłośnikom fotografii w Siedlcach. Uczestniczyć w grupie, brać udział w wystawach zbiorowych. „Narybek” - uczestnicy zajęć w sekcjach fotograficznych CKiS byli jeszcze za mało samodzielny w uprawianiu fotografii artystycznej - wystawowej. 
W tamtym czasie odbył u mnie praktykę Andrzej Ruciński znany dzisiaj fotografik z Siedlec. Cieszy mnie fakt, że zostawiłem pracownię osobie z Siedlec zaangażowaną w fotografię, który - dopiero po 16 latach (w 2001) powołał z powodzeniem grupę twórczą Fotogram.


Potrzebny był czas dla Siedleckiej Fotografii i on nadszedł w XXI wieku.

 
 

"stowarzyszenie zarejestrowane"

Copyright © photos by Michał Kurc