Gazeta Sokołowska - MOJE MIEJSCE - MOJE MIASTO


ARTYŚCI I TWÓRCY

MOJE MIEJSCE - MOJE MIASTO

 

Miłą niespodziankę sprawił mi Pan Krzysztof Czarnecki Redaktor Gazety Sokołowskiej przesyłając mi nowy folder o Sokołowie Podlaskim. Dziękuję Panie Krzysztofie, że pamięta Pan o mnie i przy każdej, nadarzającej się okazji, promuje moją twórczość - przypomina Czytelnikom o moich nowych galeriach internetowych dotyczących Sokołowa Podlaskiego.

 

Z folderu "MOJE MIEJSCE - MOJE MIASTO":

 

NASI ARTYŚCI I TWÓRCY

 

Michał Kurc -artysta fotograf (fotografik), członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Urodził się 25 maja 1949 roku w Sokołowie Podlaskim, gdzie mieszkał
do 1988 roku. Działalność instruktorską rozpoczął w 1964 roku w klubie ..Cukrownik". W latach 1977- 79 był instruktorem Sokołowskiego Klubu Fotograficznego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury.
W 1985 roku został instruktorem fotografii w Węgrowskim Ośrodku Kultury. [Od 1979 roku pracowałem w Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego w Sokołowie Podlaskim, a w kolejnych latach do roku 1985 w Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego w Siedlcach]. Od 1988 roku mieszka w Węgrowie. W roku 2004 obchodził czterdziestolecie pracy instruktorskiej. Wśród wielu wyróżnień, jakie otrzymał, znajdują się min. Srebrny Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej "Zasłużony dla Fotografii Polskiej", dyplom Fotoklubu RP za zasługi dla fotografii polskiej oraz Odznaka Ministra Kultury RP "Zasłużony Działacz Kultury". Został odznaczony odznaką "Za zasługi dla Węgrowi'. Od 1998 roku popularyzuje fotografię w Internecie. W 2000 roku założył serwis ..FOTOGRAFIKA i nie tylko': za który internauci przyznali mu pierwszą nagrodę w konkursie "Najlepsze strony Sokołowa 2001': Jako jeden z nielicznych zajmuje się kolorowaniem kredką izohelii. Jest także pionierem w reprezentowaniu grafiki komputerowej fotografii. W jego pracach zwraca uwagę wysoki poziom kadrowania. Jak sam mówi: "Widzi piękno nie tylko w architekturze, ale także w działaniach ludzkich". Drugiego czerwca 2004 r. przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Nadal pełen zapału, chciałby pracować z młodzieżą, prowadzić szkolenia. Mówi o sobie, że "ma dwa serca, jedno dla Węgrowa, drugie dla Sokołowa". Swoją osobą chciałby połączyć te dwa miasta.

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc