powrót

zrobił zdjęcie meteorytu nad Węgrowem


 

 

Fotografik Michał Kurc zrobił zdjęcie meteorytu nad Węgrowem

i rozpętał internetową dyskusję o... UFO.


Meteoryt i coś jeszcze

 

     W listopadzie ubiegłego roku Michałowi Kurcowi udało się obiektywem swego aparatu uchwycić przelatujący nad horyzontem niewielki świecący obiekt. Taka fotografia to rzadkość. "Spadające gwiazdy", jak wiadomo, gasną zazwyczaj szybciej, niż zdążymy pomyśleć życzenie. 
    Unikatowa fotografia została umieszczona na internetowej stronie artysty, który, nie będąc astronomem, zapytał internautów, co mogłaby ona przedstawiać. W odpowiedzi odezwał się Arkadiusz Miazga, będący koordynatorem Centrum Badań UFO i Zjawisk Anormalnych, oddział Podkarpacie. W liście do węgrowskiego fotografika napisał: - Pyta Pan, co może przedstawiać zdjęcie wykonane 17 listopada 2002 r. Z tego co się orientuję, w tych dniach był spadek tzw. leonidów. Promieniują one w dniach od 14 do 20 listopada, zaś szczyt ich aktywności wypada właśnie 17 listopada. Tak więc są duże podstawy, by uważać, iż sfotografował Pan meteoryt. Bardzo udane zdjęcie! 
     Podkarpackiego koordynatora CBUFO i ZA zainteresowały również zdjęcia niezidentyfikowanych obiektów widocznych na niebie, wykonane przez Michała Kurca wiele lat temu w Gródku nad Bugiem. Opis niecodziennych zjawisk, jak i intrygująca dyskusja obu panów na temat UFO dostępne są na stronie internetowej

METEORYT Warto zajrzeć. 


Dariusz Kuziak

 

Tygodnik Siedlecki nr 23 (1094) z dnia 4 czerwca 2003 r.

 

 

powrót


Copyright © design and photos by Michał Kurc