powrót

Pasje Pana Michała


 

Gazeta Węgrowska Nr 13, rok 1997

 

Pasje pana Michała 


O tym, że pan Michał Kurc, znany węgrowski fotografik, potrafi "patrzeć" przez obiektyw aparatu przekonaliśmy się oglądając wiele zdjęć przez niego wykonanych, a prezentowanych na wielu wystawach w Węgrowskim Ośrodku Kultury. 

 

 

Ostatnią pasją p. Michała Kurca jest fotografia cyfrowa. Chociaż tą dziedziną sztuki pan Kurc zaczął interesować się stosunkowo niedawno, to doszedł już do pewnej perfekcji, o czym świadczyć może fakt, iż dwie jego prace zostały nagrodzone i przyjęte do galerii grafiki komputerowej Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego w programie "Telebajt”.

 

Pan Kurc próbuje również - i udaje mu się to z dobrym skutkiem - połączyć fotografią stereoskopową z fotografią cyfrową  Obrazy te chociaż były prezentowane jako czarno-białe zachwycały oglądających swoją innością, swoją oryginalnością   Pan Kurc w planach na najbliższą przyszłość chciałby w dalszym ciągu upowszechniać tajniki fotografii, zarówno tej popularnej, jak też stereoskopowej i cyfrowej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży Twierdzi bowiem, że jest to najtańsza i najbardziej prosta metoda wyrabiania poczucia estetyki. Poza tym, przy przetwarzaniu obrazów fotograficznych na sprzęcie komputerowym jest możliwość dokładnego poznania obsługi komputera, sprzętu, bez którego nie sposób wyobrazić sobie dzisiaj większości czynności zawodowych i zabawowych.   

 

Pan Kurc zaprasza wszystkich zainteresowanych na lekcje fotografowania, które odbywają się w sali wykładowej WOK, w każdy wtorek od godziny 16.00.

 
/ JUR/

 

powrót


Copyright © design and photos by Michał Kurc