powrót

Stolica w obiektywie


 

Gazeta Węgrowska Nr 51/52(234/235), rok 2002 

 

"Stolica w obiektywie"

 

Kończy się rok 2002. Rok, w którym nasze miasto nosiło miano Stolicy Kulturalnej Mazowsza. Oficjalne zakończenie obchodów nastąpiło w dniu 17 grudnia 2002 roku, natomiast już od poniedziałku, od 16 grudnia, w holu Węgrowskiego Ośrodka Kultury zwiedzać można wystawę fotograficzną, która w pewnym stopniu jest podsumowaniem całorocznej działalności w tym zakresie. 

Tematyczne zestawy fotografii - autorem zdjęć, jak też opracowaniem wystawy, jest p. Michał Kurc – pozwalaj obserwatorom na wychwycenie najważniejszych, najbardziej istotnych spraw jakie działy się w całym 2002 roku. Przyznać trzeba, że zwiedzający wystawę mają w czym wybierać. Około stu dwudziestu fotografii odpowiednio wyeksponowanych daje pogląd na to, czym Węgrów - oczywiście w znaczeniu kulturalnym - żył w ciągu minionego roku.

 

Swego rodzaju pamiątką, niestety wykonaną w bardzo małym nakładzie, są albumy fotograficzne wydane specjalnie na tę właśnie okazję - zakończenia obchodów roku kultury mazowieckiej w Węgrowie. My przejęliśmy tę pałeczkę od Pułtuska, natomiast na razie nie wiadomo, kto będzie po nas. 


Niemniej stwierdzić trzeba, że dzięki takim inicjatywom, ogromnie wzrosły szanse na to, aby kultura i sztuka z tego wyższego poziomu trafiły do małych miast i miasteczek. Śmiem twierdzić, że Węgrów tę szansę w pełni wykorzystał.


 Antoni Jurkowski

 

Fot. Michał Kurc AFRP - Państwowy Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" 

© 2002 PZPiT "Mazowsze"

Okładka albumu

 

Węgrów 

Stolica Kulturalna Mazowsza - 2002

 

 

 

Projekt okładki i całości albumu 

oraz fotografie:

Michał Kurc AFRP

 

 

 

powrót


Copyright © design and photos by Michał Kurc