Grafika komputerowa w fotografii


  

150 LAT FOTOGRAFII

 

Grafika 48 KB

 

     Eksponowane prace w galerii "Grafika 48 KB" wykonałem na komputerze ZX Spectrum 48 w roku 1988, obrazy przeniosłem na papier fotograficzny i wystawiłem w roku 1989, w Galerii "m-wok" Węgrowskiego Ośrodka Kultury z okazji 150 LAT FOTOGRAFII. 

W tym czasie wykonywałem prace w izohelii kolorowanej. Zabawa w grafika komputerowego była chwilową odskocznią od izohelii - była też zaspokojeniem ciekawości. Zdawałem sobie sprawę, że to jeszcze nie ten sprzęt. Pozostał niedosyt, ale izohelia bardzo mnie zaciekawiła. Pozostawiłem komputer synowi. Rafał, dziesięciolatek, doskonalił swoje umiejętności w pokonywaniu poziomów trudności w wielu komputerowych grach, zaczął poznawać język angielski, następnie zdobył wiedzę i umiejętności informatyczne - dzisiaj jest nieocenioną pomocą w rozwiązywaniu wielu łamigłówek komputerowych. Dziękuję w tym miejscu Mojemu Kochanemu Synowi.:)

W roku 1992 kupiłem PC-eta z monitorem monochromatycznym - brak pieniędzy na kolorowy monitor. Postanowiłem wykonać kolejne grafiki. Za mały czas kupiłem drukarkę 24 igłową, która mnie nie zadowoliła - technicznie sprawna, ale druk uzależniony był od zużycia taśmy barwiącej, a z tym nie było najlepiej. Wpadłem na pomysł wykorzystania kalki maszynowej, która pozwoliła otrzymać ciekawe wydruki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc