Grafika komputerowa w fotografii  

Michał Kurc - cyfrografia z roku 1994

wyk. na PC

 

Grafika komputerowa 

w fotografii

 

Strona powstała po zaproszeniu na moją stronę Janusza Jana Berdaka artysty fotografika ZPAF. Zaproszenie zostało przyjęte, a jego uwagi oraz otwartość na sprawy fotografii pozwoliły przypomnieć nam pierwsze kroki stawiane w grafice komputerowej.

Co nas łączyło? - Fotografia i komputer, ten - jeszcze z lat osiemdziesiątych. Janusz pracował na AT ARI-800XL ze stacją dysków elastycznych. Po raz pierwszy, w 1988 r. wystawił komputerowe prace - fotomontaże cyfrowe w Galerii ZPAF w Warszawiea. Natomiast ja starałem się "coś" zrobić na ZX Spectrum 48. Moje pierwsze grafiki - cyfrografie wystawiłem w 1989 r. w Galerii "m-wok" Węgrowskiego Ośrodka Kultury z okazji 150 LAT FOTOGRAFII, . 

Po kilku rozmowach z Jankiem, postanowiłem przejrzeć archiwum i przenieść obrazy do pamięci komputera, niektóre prezentuję na stronie:

» Grafika 48 KB - prace z roku 1989

» Grafika komputerowa - prace z lat 1992- 1994

» Polska grafika komputerowa - Rafał Witkowski

Inne galerie

 

 

 


Ciekawostka


 

 

ZX Spectrum 48KB

 

 

Pamiątkowe zdjęcia - w dniu 16 czerwca 1993 roku w rozmowie na tematy informatyczne przypomnieliśmy sobie o naszym ZX Spectrum 48. Szybko podłączyłem kabelki, włączyłem i jest: load "".

 

Proszę zwrócić uwagę, że na stałe zamontowałem klawiaturę od PC do ZX Spectrum 48.


Grafika komputerowa towarzyszyła nam także w życiu rodzinnym. Była wystawiana w mini galerii rodzinnej - kąciku telewizyjno-relaksującym. W tle, wystawa grafiki komputerowej, prac wykonanych na PC - 286.

 

 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc