Sokołowska szkoła fotografii


 

@


Z grona członków klubu fotograficznego tylko Ty dalej i to z takimi sukcesami parasz się tą piękną dyscypliną sztuki...Sent: Saturday, January 24, 2009 11:47 AM

Witaj Michale!

 

Serdeczne gratulacje za niezwykle piękne zdjęcia i żałuję, że Sokołów nie potrafił Cię zatrzymać, chociażby przez przydzielenie Ci mieszkania którego tak potrzebowałeś, ale wtedy (lata siedemdziesiąte) ważniejsi byli namaszczeni przez partię jej działacze, my zaś ludzie kultury nie wiele mogliśmy temu zaradzić.

 

Podziwiam Twoją technikę i warsztatowe innowacje i jeszcze raz żałuję, że w Sokołowie położono tak doskonale rozwijającą się "Sokołowską szkołę fotografii". Byliśmy przecież niekwestionowanym liderem w byłym woj. warszawskim. Płock był drugi, a Wołomin trzeci. Z grona członków klubu fotograficznego tylko Ty dalej i to z takimi sukcesami parasz się tą piękną dyscypliną sztuki i Kuba Pietrzykowski w dalekim Chicago prowadzi studio fotografii reportażowej. O Leszku Piećce, Heńku Rudasiu nic mi nie wiadomo, a przecież to Oni zdobywali laury na ogólnopolskich konkursach fotograficznych.

 

Niedawno zmarł śp. Heniek Rosochacki, a wraz z Nim odeszła nadzieja na kontynuację pięknej tradycji, chyba, że obecna dyrektor namówi Ciebie do współpracy co powinna zrobić jak najszybciej i za każdą cenę. Motywację niech czerpie z Twoich zdjęć.

 

Serdecznie pozdrawiam W. Kruszewski

 
kliknij w celu powiększenia

Rok 1988. Uroczyste otwarcie Węgrowskiego Ośrodka Kultury.

Przecięcia wstęgi dokonał Pan Wacław Kruszewski Dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki

Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. 

 
 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc