Sokołów Podlaski - z tamtych lat


Sala widowiskowa przy Klubie "Cukrownik". Na scenie jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej przy Cukrowni.

 

75 LAT ORKIESTRY DĘTEJ PRZY CUKROWNI

Kapelmistrzowie (od lewej) Kazimierz Dubniak i Wiktor Langowski odbierają podziękowania, dyplomy.  

 


Wiktor Langowski i...@

 

Sent: Monday, December 4, 2017 9:35 PM
Subject: Sokołów Podlaski

Dzień dobry, pozwalam sobie na kontakt z Panem, bo jestem pod wrażeniem zdjęć z Sokołowa Podlaskiego, które obejrzałam na Pana stronie. Widziałam tam zdjęcie i wpis członka mojej rodziny (Leszka Langowskiego), który przesłał zdjęcie swojego dziadka Aleksandra Langowskiego wieloletniego organisty, także związanego z teatrem. 


Wigilia u Franciszki i Aleksandra Langowskich w Sokołowie Podlaskim. Rok 1950. 

Copyright © Leszek Langowski

 

Witam Panie Michale.
Oglądam z nostalgią Pana galerię zdjęć z Sokołowa Podl. Bardzo ładnie Pan to ujmuje. Ponieważ urodziłem się w Sokołowie w 1947 r. jest mi to miasto bardzo bliskie, choć od 1950 r. mieszkam we Wrocławiu. Mój dziadek Aleksander Langowski był tam ponad 50 lat organistą w kościele. Często wspominamy wraz z moim ojcem Donatem stare dzieje z Sokołowa. Może odnajdę jakieś stare zdjęcia Sokołowa to Panu prześlę...
Z szacunkiem Leszek Langowski


Na jednej ze stron odszukałam mojego dziadka Wiktora Langowskiego (brata Aleksandra), który był kapelmistrzem Orkiestry Dętej, gdzie dziadek odbiera nagrodę wraz z Panem Dubniakiem. 

Chciałam zwrócić się do Pana z ogromną prośbą o wszelkie informacje dotyczące mojej rodziny. Niestety nie mam już kogo zapytać, bo wszyscy odeszli. Wprawdzie są dalsi kuzynowie, ale też jest trudno o kontakt. Będę wdzięczna za informacje.

Z wyrazami szacunku
Anita Stefaniak (z domu Langowska)

  Klub "Cukrownika" był miejscem spotkań filatelistów, szachistów, brydżystów...

 

Koło fotograficzne "Foto"- zajęcia prowadziłem w latach 1964-1979, poza godzinami pracy - w wolnym czasie, można rzec: społecznie - dobrowolnie, nieodpłatnie dla dobra społeczności cukrowniczej oraz Miasta...


Copyright © design and photos by Michał Kurc

 

Wszystkie materiały publikowane na stronie są chronione prawem autorskim.
Ich rozpowszechnianie wymaga pisemnej zgody autora.