... przygodę z fotografią zaczął 37 lata temu - 1998 r.


 

 

TELEWIZYJNY

KURIER

WOJEWÓDZTW

(nagranie z kwietnia 1998 roku)

...

Inną już prawie zapomnianą techniką fotograficzną jest izohelia. Artysta fotografik z Węgrowa, instruktor w Węgrowskim Domu Kultury wykorzystuje ją w swoich pracach osiągając niecodzienne efekty. Jego zdjęcia oceniono bardzo wysoko.
Ostatnio Michał Kurc został członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców.

- " Pomysł posługiwania się izohelią kolorowaną, jako środkiem wyrazu, zrodził się u mnie podczas oglądania fotograficznych albumów z przed lat. Fotografia kolorowa jest bardzo "gadatliwa" i dlatego posługując się tą techniką, która pozwala na ingerencję w obraz, np. redukcję kolorów, ich zamianę oraz stopniowanie półtonów, przedstawić przedmiot bardziej zauważalny, taki jak go spostrzegam. 
- Ta technika pozwala wprowadzić odpowiedni nastrój. Np. na pracach o tematyce wiejskiej, zastosowanie odpowiednich kolorów pozwala uzyskać klimat wiejski znany z opowiadań, wypadów w plener lub wakacji itp."

 


Przygotował: Jarosław Sulgostowski
Zdjęcia: Krzysztof Szalla


 

 

TELEWIZYJNY

KURIER

WOJEWÓDZTW

 

(nagranie z listopada 1998 roku)

 

...

Michał Kurc członek rzeczywisty Fotoklubu RP instruktor Węgrowskiego Ośrodka Kultury swą przygodę z fotografią zaczął 37 lata temu. Pierwszym jego aparatem był poczciwy „DRUH”. Dziś posługuje się najnowszym sprzętem i komputerem.

Przygotowuje prace do wystawy, która ma być otwarta przy końcu stycznia 1999 roku.

 

-„ Jestem na etapie przygotowywania prac do wystawy fotograficznej zatytułowanej "Liw 98", której wernisaż odbędzie się na Zamku w Liwie. Są to prace, na których przedstawiam wieś – architekturę wiejską, ludzi tam żyjących. Chcę skupić uwagę na klimacie wsi, która odchodzi w zapomnienie, której może już nie ma - opuszczone domy, jakieś dróżki, po których nikt już nie chodzi.

Interesuję się przetwarzaniem obrazu cyfrowo, przez co chcę wzmóc efekt pokazania tego co zaobserwowałem, co utrwaliłem „DRUHEM”, a jutro aparatem cyfrowym.

Fotografia cyfrowa, którą obecnie uprawiam pozwala mi ilustrować autorską stronę w Internecie. Na stronie w galerii_m prezentuję swoje prace oraz w galerii Akt-1 zawsze tylko jedno zdjęcie. Dzisiaj jest nim „Błyskawica”, zdjęcie wykonałem w Węgrowie. W „news” informuję o działalności Węgrowskiego Domu Kultury oraz tego co się dzieje w Węgrowie – popularyzuję Węgrów na mojej stronie w Internecie.”

 

Przygotował: Jarosław Sulgostowski

Zdjęcia Robert Śniegocki  

___________

Ekran tv fot.: autor

                

 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc