II Przegląd dorobku artystycznego szkół - Węgrów 2018Magda Bereza.

 

uroczysta gala

II Przegląd dorobku artystycznego szkół

ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Węgrowski

 

Czy można polubić lektury szkolne?
Wielu nauczycieli i większość uczniów stanowczo zaprzeczy. Lektury nie są i nigdy nie były miłym i ciekawym zajęciem dla młodzieży. 
Jednak w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem podjęliśmy próbę „oswajania” naszych lektur. Chcemy udowodnić, że książka może być fascynującą podróżą i przygodą lub po prostu dobrą zabawą. 


Konferansjerzy: Kasia Kądziela i Szymon Jadczuk

 

Za chwilę przed państwem wystąpi klasa II Liceum Ogólnokształcącego w Sadownem wraz ze swym wychowawcą Mariuszem Wójcikiem. W ich wykonaniu obejrzymy fragment „Lalki” Bolesława Prusa. Tytuł powieści nawiązuje do motywu „teatru świata”, w którym wszyscy ludzie, nawet bogaci i możni, są tylko bezwolnymi kukiełkami. To utwór wielowymiarowy i wielowątkowy. Dziś zobaczymy scenę ze studentami. Na kartach powieści pojawiają się siedmiokrotnie, zawsze wzbudzając wesołość czytelników. Wśród nich tylko Maleski i Patkiewicz zostają wymienieni z nazwiska. Brać studencka w latach 80. XIX w. stanowiła niewielki procent mieszkańców stolicy, cieszący się jednak wielką sympatią warszawiaków. Prowadząc tryb życia cyganerii artystycznej, bawili się i traktowali życie na wesoło. 
W klimat powieści wprowadzi nas Magda Bereza w wykonaniu której usłyszymy piosenkę p.t.: „Drewniane lalki”. A na zakończenie naszego występu wysłuchają państwo piosenkę w interpretacji Julki Urbankowskiej. Akompaniament - Kamil Kiełek.
Przed państwem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem!

I jeszcze mały konkurs dla widzów. Kto z państwa rozpozna wśród wykonawców wychowawcę naszych aktorów otrzyma nagrodę – książkę o Sadownem. Nagroda dla zwycięzców do odebrania po występie u nas.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

A na zakończenie naszego występu wysłuchają państwo piosenkę w interpretacji Julki Urbankowskiej. Akompaniament - Kamil Kiełek.

 


 

 


 

 

ZSP w Łochowie

 

 

 

 

na stronie od 2018.05.25

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc