Teatr Akt "Sen kustosza" - Węgrów 2015.Sen kustosza - Teatr Akt.

 

Teatr Akt

"sen kustosza" - na węgrowskim rynku

 

Teatr Akt jest teatrem niezależnym wyróżniający się własnym językiem teatralnym mocno zabarwiony klimatem występów ulicznych z dominacją sztuki mimu, gestu, absurdalnego humoru spektakli - to wyróżnia twórczą grupę Aktu, ich plastycznego obrazu z elementami cyrku i tańca. Występów i spektakli zapamiętanych. 

Galeria 

... jest moim skromnym podziękowaniem za wielość i różnorodność obrazów ze snu naszej rzeczywistości - tutaj zapisanych obiektywem - spektaklu zapamiętanego. 

 

Bardzo dziękuję za profesjonalizm i dostarczenie tak wielu emocji i wzruszeń.

 

Niech spektakl trwa...

 


Sen Kustosza*
Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarowują nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie. Możemy doszukać się tu prac Klimta, Magritta, Tolousa Lautreca, Kandinskiego, Miro, i in. 

Przenoszą widzów w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową. Tu rzeczywistości miesza się i wzajemnie przenika tak, aby w końcu stworzyć nowe, nieco absurdalne i napewno wyjątkowe dzieło. - Teatr Akt

  
 


  

 

_______________________

*|Pierwotna wersja spektaklu została przygotowana specjalnie na okazję rozpoczęcia warszawskiej Nocy Muzeów w 2008 roku we współpracy z Biurem Promocji Miasta. To połączenie widowiska plenerowego i artystycznego performancu stało się ciekawym wydarzeniem wprowadzającym w klimat wyjątkowego dla Warszawy święta sztuki. 

 

 

 

na stronie od 2015.06.24

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc