Siedlce lata 80-te XX wiekuW powrocie z koncertu w Zambrowie. Odpoczynek w lesie. Rok 1982.

 

 

z mojej szuflady - 20 lat ZPiT "Podlasie" z Siedlec

Spacerkiem po Siedlcach

 

 

Sent: Monday, December 09, 2013 1:49 PM
Subject: Prośba 

Szanowny panie!

Bardzo szanuję pana twórczość i wzruszają mnie strony na których uwiecznił pan przeszłość. Poza tym Artyzm pana prac zasługuje na wielkie uznanie. Odważyłam się napisać, gdyż zauważyłam na jednej z pana stron zdjęcia, na którym mi bardzo zależy! interesują mnie 2 osoby siedzące obok siebie i to na nich mi zależy bardzo. Czy można by te 2 osoby wykadrować ? W ulubionych posiadam kilka pana stron , do których często zaglądam i... wspominam, wspominam... Na kilku znalazłam nawet zdj. mojego zmarłego męża... wzruszająca chwila.
Gdyby znalazł pan chwilę i mógłby pan odpisać, byłabym bardzo wdzięczna i zobowiązana.
Z wyrazami szacunku i nadzieją...... Ewa Kamińska

 

...

Dziękuję pięknie , że pan odpisał.
Wyjaśniam w czym rzecz: W marcu br. wydano książkę -" Tańcem oczarowana" o P. Ziucie Buczyńskiej. Powstało również Stowarzyszenie jej imienia (składające się z byłych członków zpit."Podlasie").

Ponieważ Zespół rozwiązano po śmierci K. Domagały, postanowiliśmy utworzyć stronę internetową, żeby pamięć o Zespole nie zaginęła.
Zwróciliśmy się a ta osoba zgodziła społecznie skatalogować chronologicznie materiały, które pozostały w zasobach prywatnych, czyli zdjęcia , plakaty, puchary, plakietki...

Nie posiadamy żadnego zdjęcia naszego 3-ego choreografa z lat (1974-1988) p. Haliny Mizery. Pan jest w posiadaniu zdjęcia

...

[Wysłałem to zdjęcie Pani Haliny Mizery

 - fot. autor nieznany]

 

W odpowiedzi:

Tak, przypominam sobie to zdjęcie,
wypożyczyliśmy je z Mok-u, kiedy zorganizowaliśmy spotkanie "byłych" zpit. w Klubie "Lech"...
Było to 4-lata po śmierci p. Haliny w 1992 r.- zdjęcie było z czarnym kirem -
oczywiście musieliśmy je zwrócić!

...

Na 30-Lecie zpit w 1992 w Białej Sali była 

wystawa na stelażach za szkłem, i było tam dużo powiększonych zdjęć. Podejrzewam, że mogły być to pana zdjęcia używane wielokrotnie.
Zespół " Podlasie" istniał "w chwale" od 1962-1990)... 

Uroczystość na Zamku w Liwie z okazji Dnia Działacza Kultury'82. Od prawej: - najbliżej, pani Ziuta Buczyńska obok pani Halina Mizera.

 

Tych kilka pierwszych słów pani Ewy zmobilizowały mnie do wzbogacenia galerii Siedlce lata 80-te XX wieku o krótkie opowiadanie o Zespole Pieśni i Tańca "Podlasie" z Siedlec.

 

"Podlasie" zapamiętałem jako najlepszy Zespół z istniejących w tamtych latach np. 60-tych i 70-tych z występów w Sokołowie Podlaskim. Miał w sobie to "coś" - potrafił zaskoczyć i zachwycić publiczność nie tylko stuosobowym składem, ale zawodowstwem, które osiągną dzięki swej pracowitości i jego założycielom i opiekunom pani Ziucie Buczyńskiej i panu Konstantemu Domagale.

 

Nastały niestety trudne czasy dla kultury i Zespołu - stan wojenny zdecydowanie pogorszył tę trudną już sytuację. Mobilizacją był rok 1982 - zniesienie stanu wojennego i jubileusz 20-lecia Zespołu. 

 

W roku jubileuszu

 

Koncert w Zambrowie z okazji 22 Lipca

  

 

W drodze powrotnej...

  

Ślub w Zespole...

Pan Konstantyn Domagał założyciel i kierownik artystyczny Zespołu.

 Koncert jubileuszowy strona 2

 


 

 

 

na stronie od 2013.12.11


Copyright © design and photos by Michał Kurc