Zima w górach - luty 1985 r.Biały Dunajec. >>> powiększenie

 

Biały Dunajec'85

impresja poplenerowa

 

Przeglądając negatywy z tamtych lat spojrzałem na kilka kadrów. Biały Dunajec był naszą bazą wypadową - uczestników zimowego pleneru fotograficznego w lutym 1985 r. Po ponad dwudziestu pięciu latach powracam do tamtych chwil - po raz pierwszy w galerii wirtualnej. 

 

Zapraszam

 

 

  

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. 

- Ferdynad Foch.

 

Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Rok założenia 1850.


Chyba większość turystów bywających w Zakopanem odwiedzenia jedną z najsłynniejszych nekropolii polskich – Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Malowniczo położony na początku zakopiańskiej starówki – ulicy Kościeliskiej. Tu nie czuje się przytłaczającej myśli o śmierci, o bezpowrotnym odejściu - wiele pochowanych tutaj osób żyje ciągle w naszych wspomnieniach, w anegdotach, w swoich dziełach, w książkach, w filmach...

  


Ten zakopiański pomnik wywarł na mnie duże wrażenie. Z po -piersiem Tytusa Chałubińskiego na kolumnie, o którą  wsparta jest postać - naturalnej wielkości, siedzącego górala Jana Krzeptowskiego Sabały – muzykanta, gawędziarza... wiernego towarzysza wędrówek Chałubińskiego i Witkiewicza.

 

 

 

 

 

I co należy zrobić jak spotkasz takiego jelenia na swej drodze...?

 


 

W moim przypadku... - nawet zapozował. Jednak wyznaczył pewną granicę, której nie mogłem przekroczyć. Czy udałem się dalej, tym szlakiem?:)

 

I coś na ten czas (grudzień 2011)... - kryzys strefy euro...

... - Do banku przez kładkę za wodę, - może za "wielką wodę"? A tam...

 

I tak to się kręci.

  

 

na stronie od 2011.12.11


Copyright © design and photos by Michał Kurc