Za "Kardię" czyli "Serce" dziękujemy Panu Michałowi


     Kwiaty -  „z ogródka mojej babci”.

 

 

Wieści Węgrowskie

Nr 4 (26)/2007 kwiecień 2007 r.

 

Galeria "Kardia" na Oddziale Kardiologicznym

 

Węgrowski artysta fotografik, Michał Kurc, umiejscowił Galerię "Kardia" w węgrowskim Szpitalu Powiatowym. Pomysłodawcą Galerii jest dr Tomasz Czerski, ordynator Oddziału Internistyczno -Kardiologicznego, który zaproponował Autorowi prezentację prac na Oddziale.

 

Od 20 marca br. w holu Oddziału Internistyczno - Kardiologicznego miejskiego szpitala można podziwiać 12 wybranych prac z cyklu" Węgrowskie klimaty". Na eksponowanych fotografiach zawarte jest ukryte piękno naszego miasteczka. Zwiedzający wystawę pacjenci, ich rodziny, a także lekarze i personel, mogą zobaczyć min. jedną z fundacji J.D. Krasińskiego - gmach kolegium księży komunistów mieszczący niegdyś seminarium i szkołę średnią; Dom Opieki dla osób starszych "Sarepta"; furtę klasztorną czy kościół ewangelicko-augsburski. Zdjęcia z cyklu" Węgrowskie klimaty" we wcześniejszych latach były eksponowane w Galerii Domu Gdańskiego, WOK i w Galerii „Wiano”. Na stronie M. Kurca http://fotografika.i-csa.com   można obejrzeć zdjęcia z wystawy "Kardia" oraz prezentację cyklicznych odsłon z cyklu" Węgrowskie klimaty".

 

Jak napisał w internecie sam Autor: "Chciałbym podziękować Panu Doktorowi Tomaszowi Czerskiemu za pomysł i ciekawą propozycję upowszechniania fotografii w szpitalu. Także bardzo dziękuję Pani Hannie Kietlińskiej Naczelnikowi Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie za okazaną pomoc przy tej wystawie".

 

Prezentujemy kwiaty widziane oczami Artysty dedykując je pacjentom, ich rodzinom, a także wszystkim lekarzom i całemu personelowi szpitala z okazji niezauważonego Święta Służby Zdrowia. Za "Kardię" czyli "Serce" dziękujemy Panu Michałowi.

 

Tomasz NOWAKOWSKI

 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc