Spotykamy się w Gródku... 2018


 

grupa otwarta na FB

"Łączy nas kultura i Sokołów"


Wacław Kruszewski
Administrator · 6 grudnia 2018 o 12:54


Pamiętający imprezy jakie Powiatowy Ośrodek Kultury organizował każdego lata w Gródku nad Bugiem pytają o „Kupalnockę” o letnie kino, o dyskoteki, występy gwiazd estrady i filmu turnieje szachowe, mecze piłki siatkowej i konkursy wędkarskie. 

W pytaniach tych wyczuwa się tęsknotę do lat siedemdziesiątych kiedy to Ośrodek Wypoczynkowy w Gródku był miejscem sobotnio –niedzielnych spotkań sokołowskich rodzin pragnących kontaktu z kulturą na łonie natury.

...

Zainteresowanych historią powstania i działalności Ośrodka Wypoczynkowego w Gródku odsyłam do strony Michała Kurca, dziś uznanego w Polsce artysty fotografika, a dawniej - instruktora filmu i fotografii w Powiatowym Ośrodku Kultury w Sokołowie. Można tam obejrzeć wprawdzie czarno – białe, ale piękne zdjęcia wczasowiczów i uczestników imprez z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na zdjęciach


utrudzone twarze rolników oglądających siebie w galerii „U Franka” – czyli na dużych powiększeniach rozwieszonych na płocie domowego ogródka Franciszka Mikołajczuka – gospodarza Ośrodka. Warto te zdjęcia pokazać mieszkańcom Gródka i Sokołowa, a nawet pokusić się o stałą wystawę pod nazwą: Gródek – dwa światy 1976 - 2015. Ciągle zabiegani nie znajdujemy czasu, aby zastanowić się jak wszystko wokół nas i w nas samych się zmienia. W zrozumieniu tego co nieuniknione pomogą zdjęcia z przed 40 laty Michała Kurca, których w gazecie możemy zamieścić zaledwie trzy. Niech będą zachętą dla pracowników domów kultury oraz władz samorządowych do korzystania i twórczego rozwijania dorobku .jaki pozostawili po sobie twórcy Ośrodka. Gródek może i powinien być przykładem dobrej kontynuacji. Dlaczego nie jest, nie umiem sobie i czytelnikom odpowiedzieć. 

  

 

 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc