powrót

Spotkania ze znanymi mieszkańcami Węgrowa


 

 

Spotkania gimnazjalistów ze znanymi mieszkańcami Węgrowa
Niebanalne lekcje

Od początku tego roku gimnazjaliści z Węgrowa spotykają się ze znanymi osobami ze swego miasta. Odbyły się już spotkania z: poetką Jadwigą Zgliszewską, artystą fotografikiem Michałem Kurcem, ludwisarzami z rodziny Kruszewskich oraz Tadeuszem Wangratem, przewodniczącym Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej. 


     Jest to jeden z elementów realizowanego w naszej szkole programu, mającego przybliżyć uczniom lokalne tradycje - mówi dyrektor węgrowskiego Gimnazjum, Teresa Święcicka. - Dzięki temu mogą poznać ciekawych ludzi. Bardzo ich to interesuje. 

 

Michał Kurc AFRP - z cyklu: Spotkania ze znanymi Węgrowianami


     Z kontaktu z młodzieżą zadowoleni są również artyści i twórcy, z którymi spotykają się uczniowie. Fotografik Michał Kurc zamieścił na swojej stronie internetowej uczniowskie sprawozdania z przeprowadzonych przez siebie warsztatów fotograficznych. - Bardzo dziękuję Paniom Małgorzacie Laskowskiej i Marii Krasnodębskiej za zaangażowanie się w popularyzację sztuki fotograficznej oraz w popularyzację historii naszego miasta wśród młodzieży szkolnej. Dziękuję za uczestniczenie w spotkaniach oraz napisanie ciekawych sprawozdań - napisał. Przytoczył również fragment wypracowania Magdy Polkowskiej z klasy l f: "Byliśmy bardzo zadowoleni ze spotkania z tak ciekawą osobą. Obejrzenie tych wszystkich zdjęć było dla nas fantastycznym przeżyciem i wspaniałą rozrywką. Sądzę, że nikt nie spodziewał się aż tak sympatycznie spędzonego czasu i tak wielu wrażeń po obejrzeniu tylu ciekawych fotografii". 
>>>
Jak zapowiada dyr. Teresa Święcicka, cykl spotkań gimnazjalistów ze znanymi węgrowianami będzie kontynuowany.

 
                                                                                         Dariusz Kuziak

 

Tygodnik Siedlecki Nr17(1088) 27 kwietnia 2003 r.

 

powrót


Copyright © design and photos by Michał Kurc