powrót

Meteoryt nad Węgrowem


 

 

Meteoryt ...

 

... - prawdopodobnie - nie jestem znawcą. O ile ktoś uzna, że może to być meteoryt, proszę o kilka słów.

 

Zdjęcie wykonałem w Węgrowie dnia 17.11.2002 o godz. 16.12 aparatem cyfrowym  - Olympus C-700 UZ. Dane: przysłona f 3,5, czas 1/40 sek, ob. 175mm, ISO 200

 

Poniżej powiększenie wskazanego  meteorytu

 

 

 

Data: Poniedziałek, 12 Maja 2003 11:10 
Od: Arkadiusz Miazga <ardorm@gazeta.pl> 
Do: <info@fotografika.w.pl> 
Temat:
W sprawie zdjęcia ze strony ! 


Witam Pana!

     Przez przypadek natknąłem się na Pana stronę, która jest niesłychanie ciekawa. Zainteresowały mnie szczególnie dwie rzeczy a raczej zdjęcia, ze względu na swoje zainteresowanie ale o tym potem.

 

     Pyta Pan co może przedstawiać zdjęcie wykonane 17 listopada 2002 roku. Otóż z tego co się orientuję w tych dniach był spadek meteorów tzw. Leonidów, promieniują one w dniach od 14 do 20 listopada zaś szczyt aktywności radiantu wypada właśnie 17 listopada. Tak więc są duże podstawy by uważać iż sfotografował Pan meteoryt. Bardzo ładne zdjęcie !!!!


     Zainteresowały mnie zdjęcia rzekomych
UFO wykonanych przez Pana w Gródku - ciekawe bo w Hrubieszowie mam swoją rodzinę, a w Gródku byłem kilka razy jadąc na wędkowanie na Bug. Otóż jeżeli chodzi o mnie jestem badaczam-ufologiem działającym w prawnie zarejestrowanej i największej w Polsce organizacji badawczej tego fenomenu Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych w Krakowie choć ja mieszkam w Ropczycach koło Rzeszowa i mam kilku ludzi z którymi prowadzę badania na Podkarpaciu.


     Mam takie pytanie do pana w tej sprawie, ponieważ ten przypadek nie jest znany w Polskiej ufologii, chciałbym się dowiedzieć bliższych informacji na ten temat np. wielkość obiektu, w porównaniu do Księżyca w pełni, czy słychać było dźwięk itp. Jeżeli zgodzi się pan na odpowiedź kilku pytań będę niezmiernie wdzięczny.

 
     Druga sprawa to zdjęcia, czy ma Pan do dzisiaj jakieś odbitki, oprócz tych widocznych na stronie, może inni świadkowie mają podobne zdjęcia ?
     Posiadamy w naszej organizacji kilkanaście zdjęć przedstawiających właśnie tego typu obiekty oraz nagrania VHS. Ja samych nagrań z Rzeszowa posiadam cztery!

     Chciałbym się pana również zapytać, czy mógłbym kiedykolwiek opublikować te zdjęcia w jakiejś fachowej ''gazetce'', oczywiście z podaniem kto jest ich autorem itp., ponieważ wiem że wiele osób kradnie czyjeś prawa. przekonałem się na własnej skórze, ponieważ piszę często różnego typu artykuły i niektórzy często ''kradną'' mi następnie moje opisy i przedstawiają nieco zmienione, że to ich ! Szczególnie działo się to w Internecie !

Czekam na Pana odpowiedź w tej sprawie.
Serdecznie pozdrawiam

 

Arkadiusz Miazga

Koordynator CBUFO i ZA oddział Podkarpacie



From: Arkadiusz Miazga

To: mkurc@wp.pl

Sent: Tuesday, May 13, 2003 7:22 PM

Subject: O meteorycie

 

 

Witam !   

 

     Jest to pierwszy e-mail, w którym chcę więcej napisać o sfotografowanym meteorycie, jeżeli tego typu wiadomości mają być na Pana stronie.

 

     A więc: Leonidy, jest to rój meteorytów, który promieniuje z konstelacji Lwa, z miejsca o współrzędnych niebieskich RA=10h09m, 18 i DEC = +22 stopnie 12'.

     Kulminacja radiantu przypada na godzinę 06:30 GTM czyli 07:30 CŚE. Intensywność opadu wynosi 14.000 N/h czyli spadków meteorytów na godzinę.

 

Arkadiusz Miazga

Koordynator CBUFO i ZA oddział Podkarpacie

 

 

 

 

powrót


Copyright © design and photos by Michał Kurc