Piękno małej Ojczyzny - piękno PolskiAlbum 

Wesele Krzemienickie

Opracowanie zbiorowe pod przewodnictwem Alicji Haszczak

 

Pewnego czerwcowego dnia, poproszono mnie o wyrażenie zgody na nieodpłatną publikację niektórych moich zdjęć w albumie "Wesele Krzemienickie" z internetowej galerii 13 Festiwalu Obrzędów Weselnych, Węgrów 2009. I oto miła niespodzianka. Na początku września - ciekawie opracowany i pięknie wydany album o Zespole z Krzemienicy, już jest. 

Zespół "Wesele Krzemienickie" kultywuje obrzędy weselne regionu na podstawie scenariusza napisanego przez Józefa Kluza w roku 1946. Premierowy występ Zespołu odbył się w Krzemienicy w 1946 r.

W roku 2009 Zespół wystąpił na XIII Festiwalu Obrzędów Weselnych, oczarował publiczność i Jury i tym samym zdobył Grad Prix Festiwalu. Brawo!!! Dziękuję jeszcze raz za występ w Węgrowie. Gratuluję wydania pięknego albumu.

 

Moje zdjęcia w albumie "Wesele Krzemienickie":

 

Występ konkursowy w Węgrowie. Od lewej: Karina Guzek, Marta Buk, Krzysztof Parys, Wojciech Parys, Łukasz Głowiak, Robert Weber, Piotr Buk, Adam Kunysz.

XIII Festiwal Obrzędów Weselnych - Węgrów 2009.

 

Magdalena Panek i Łukasz Kunysz w Węgrowie.

 

19-20 CZERWCA 2009

GRAND PRIX NA XIII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU OBRZĘDÓW WESELNYCH

"NOC KUPAŁY - SOBÓTKOWE GODY. WĘGRÓW 2009

Miłą niespodzianką dla mnie, był upowszechniony w albumie - obok powyższego zdjęcia, cytat z mojej strony: "pamiętamy słowa piosenki, że 13 wszystko zdarzyć się może, dlatego pozwoliłem sobie na przypomnienie statuetki Boryny Festiwalu Obrzędów Weselnych Biesiady Weselnej w Węgrowie, która według mnie powinna towarzyszyć Festiwalowi cały czas. 
Moją statuetkę Boryny wręczam Młodej Parze oraz Zespołowi Regionalnemu "Wesele Krzemienickie" z Krzemienicy. Przy tej okazji należy wspomnieć autora widowiska Józefa Kluza, od którego to wszystko się zaczęło w roku 1947."

Skan, ze wspomnianym cytatem z mojej galerii 

XIII Festiwalu Obrzędów Weselnych - Węgrów 2009.

Zespół podczas wręczenia Grand Prix Festiwalu w towarzystwie m.in. starosty powiatu węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i burmistrza Węgrowa Jarosława Grendy. 

Od lewej: Michał Mazur, Piotr Buk, Krzysztof Parys, Karina Guzek, Robert Weber, Tadeusz Nowak, Adam Kunysz, Józef Fryń.

Węgrów 2009. Od lewej: Katarzyna Chylińska, Aneta Bieniasz, Krzysztof Parys, Magdalena Panek, Katarzyna Jabłońska, Kamila Kędzior, Kamila Buk.

 

 

___________

Podpisy pod zdjęciami z albumu "Wesele Krzemienickie".

 

 

2010.09.17


Copyright © design and photos by Michał Kurc