Z cyklu: Moje rozważania 

"W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II MIESZKAŃCY SOKOŁOWA PODLASKIEGO - 16.10.2005"

 

JP2

 

     W dniu 31 października 2005 roku spacerując ulicami mojego rodzinnego miasta, odwiedziłem teren kościoła parafialnego św. Jana Bosko, na którym można łatwo zauważyć pomnik z wizerunkiem Jana Pawła II, - przy pomniku klęcznik.  

 

 

W takiej chwili zawsze przypominam sobie słowa Boga Jahwe spisane na kamiennych tablicach - Księga Wyjścia 20:1-17  

 

 w życiu kościoła...

 

 

Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Sokołowie Podlaskim w roku 1985.

  

W czasie pracy nad tą galerią usłyszałem w radiu wiadomość, że papież Benedykt XVI napomina wszystkich katolików żeby czytali Pismo Święte...

 


Pismo Święte


 

Postępujcie względem siebie na wzór Chrystusa Jezusa. 

 

List do Filipian 2:5-11

"Postępujcie względem siebie na wzór Chrystusa Jezusa. On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem, lecz sam siebie poniżył, przyjąwszy naturę sługi. Stał się podobny do ludzi i w zewnętrznej postaci uznany za człowieka. Uniżył samego siebie, stał się posłuszny aż do śmierci i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg wywyższył Go ponad wszystko i darował Mu imię, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się każde kolano w niebie, na ziemi i pod ziemią, i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca."

 

Oto świadectwo dla tych właśnie czasów

 

1 List do Tymoteusza 2:3-6

"Oto co jest dobre i miłe w oczach Zbawiciela naszego, Boga,  który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. Bo jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek - Chrystus Jezus. Dał On siebie samego na okup za wszystkich. Oto świadectwo dla tych właśnie czasów." 

 

 


 Copyright © design and photos by Michał Kurc