Sokołów Podlaski - z tamtych lat


 

Pierwszy telewizor w Sokołowie Podlaskim


Transmisje z Wyścigu Pokoju...

 

Telewizor o ekranie może 17 cali, ustawiony na stoliku na scenie w sali widowiskowej, odległość pierwszego rzędu ok. 4m ostatniego może 14m, na widowni ok. 70 osób i wszyscy entuzjastycznie dopingowali kolarzy.

Na co dzień, salą telewizyjną była czytelnia przy bibliotece na I p. z widocznym tarasem, na którym latem, można było porozmawiać przy kawie. Choć za mały czas... bardziej smakowała kawa w nowych kawiarniach - Szarotce i Niespodziance.

Z chwilą pojawienia się telewizorów w mieszkaniach, teatr amatorski w Cukrowni przestał istnieć. W tym środowisku jego rolę, o ile można tak powiedzieć, przejął poniedziałkowy teatr telewizji i w czwartek Kobra - sensacyjny teatr telewizji.

Znacznie zmalała ilość widzów na seansach filmowych.

 

To spowodowało większe zainteresowanie kierownictwa świetlicy dziećmi i młodzieżą - ich większym udziałem w kołach zainteresowań: modelarskim, teatrzyku kukiełkowym,  fotograficznym - w roku 1964 powstało Koło Fotograficzne, plastycznym, muzycznym - zespoły gitarowe, pierwszy był zespól wokalno muzyczny "Amory 66".

 Wystawa prac modelarzy w Klubie "Cukrownik"...


Copyright © design and photos by Michał Kurc

 

Wszystkie materiały publikowane na stronie są chronione prawem autorskim.
Ich rozpowszechnianie wymaga pisemnej zgody autora.