Wernisaż wystawy Macieja Falkiewicza, Węgrów - 2018



Maciej Falkiewicz.

 

16 czerwca - wernisaż w MBP Węgrów

Maciej Falkiewicz

 

 ... - artysta malarz, pasjonat i hodowca koni, myśliwy, kolekcjoner imiłośnik tradycji.
Urodzony w 1942 w Lublinie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga. Dyplom w 1974 roku.
Po ukończeniu studiów bierze udział w pierwszym Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Janowie Podlaskim, co wpłynęło na decyzję osiedlenia się na Podlasiu. W 1975 roku zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie oprócz pracy twórczej, udziału w licznych plenerach i wystawach, zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Bialskim Klubie Jeździeckim.
W 1990 roku osiedla się w ]anowie Podlaskim, kupuje zabytkowy Dom Ryttów w którym tworzy autorska galerię, hoduje konie i prowadzi gościnny dom pełen pamiątek i zabytkowych przedmiotów.
Twórczość artysty osadzona w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego, łączy w sobie jednocześnie emocjonalną wrażliwość kolorysty i wnikliwa obserwację natury. Niezliczone pejzaże z Podlasia, Kazimierza, wyjazdów plenerowych i zagranicznych podróży, sceny rodzajowe o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portrety znajomych, wizerunki zwierząt, tworzą swoisty i subiektywny pamiętnik życia artysty.
Prace Macieja Falkiewicza znajdują się w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Muzeum ].I. Kraszewskiego w Romanowie, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej oraz w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.
- tekst z wystawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

na stronie od 2018-06-22

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc