Rocznicowe refleksje w Internecie - Gazeta Węgrowska


 

Z notatnika JurAnta

 

565 rocznica praw miejskich Węgrowa

 

Rocznicowe refleksje w Internecie

 

W roku bieżącym mieszkańcy Węgrowa świętują 565 rocznicę nadania praw miejskich naszemu grodowi. Zacna to rocznica i wypada, aby jej przebieg nie był gorszy od samej daty. Odbyły się już pierwsze imprezy okolicznościowe, kolejne wkrótce, a ja chciałbym zwrócić uwagę internautów na fakt, że znany i ceniony węgrowski artysta fotografik Michał Kurc w dwóch swoich internetowych galeriach zamieszcza autorskie fotografie upamiętniające co ważniejsze wydarzenia w naszym mieście. 

 

Z wystawy - Czwarte opowiadanie o Węgrowie.

 

Na stronie fotografika.i-csa.com  autor zamieścił galerię zatytułowaną "Węgrowskie klimaty", gdzie eksponuje wykonane dość trudną techniką zdjęcia głównych budynków i zabytków Węgrowa. Jest wśród nich pomnik poległych w powstaniu styczniowym 1863 roku, a w kolejnej galerii pod tytułem "Z życia Węgrowa" jest bardzo dużo fotografii upamiętniających wydarzenia z ostatnich lat.  

Ukazuję na swoich fotografiach to, co uważam za najważniejsze - powiedział Michał Kurc, a ja dodam od siebie, że już od maja obejrzeć będzie można na wspomnianej stronie internetowej reportaż z odsłonięcia w Węgrowie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

 

Z życia Węgrowa

 

Oczywiście nie sposób w jednym artykule omówić wszystkich prezentowanych w galerii fotografii. Zasygnalizowałem więc temat, a resztę zobaczcie i oceńcie sami.

 

Źródło: Gazeta Węgrowska nr 301 (2/06) z 28 marca 2006 roku

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc