Album - Węgrowskie klimaty 

... niecodzienność.

Liwiec – jesienna nostalgia.

Liwiec.

Finał VI Festiwalu Obrzędów Weselnych - Biesiada Weselna 2002 na Rynku Mariackim.  Finał IX Festiwalu >>

Na Rynku od wieków stykały się różne kultury, ale chyba nigdy jeszcze tak odległe od siebie. Tancerze z  Angoli podczas Dni Węgrowa w 2002 r.

Węgrowski Ośrodek Kultury - wokół niego ogniskuje się znana w całej Polsce impreza folklorystyczna „Europejska Biesiada Weselna” transmitowana co roku  przez PR 2 TVP.

Cukiernia "igloo"

W Węgrowie: Mazowieckie Święto Chleba, Dożynki Województwa Mazowieckiego Węgrów 2003 - na scenie Zespół Ludowy “Węgrowianie” z Węgrowskiego Ośrodka Kultury w widowisku “Oborywanie przepiórki”.

Na spacerku.

I tak upłynął nam dzień w Węgrowie.  

Zapraszam do ponownego odwiedzenia naszego miasteczka.

 

 

Serdecznie pozdrawiam

 

                Michał Kurc AFRP

 

 strony | 1 | 2 | 3 | 4 |

 

"Nie wystarczy patrzeć, trzeba widzieć. Ale widzieć - też nie wszystko. Przede wszystkim trzeba czuć - i, co więcej - PIĘKNO NOSIĆ W SOBIE, aby to otaczające zewsząd nas piękno przekazać innym. Przekazać w sposób zaiste urzekający! 

Jakbym to miejsce znała, jakbym je niejednokrotnie mijała (tak jest w przypadku każdej niemalże fotografii), a jednak w Pana niepowtarzalnej oprawie nasz Węgrów jest jakby piękniejszy, dostojniejszy i jeszcze bliższy. 

Dziękuję, Panie Michale!
Dziękuję za wszystko, co Pan robi (wszyscy czekamy na ciąg dalszy).
Dziękuję za Sztukę, dziękuję za wzruszenie".


                                                                 Jadwiga Zgliszewska

 


Wpis Pani Jadwigi Zgliszewskiej, poetki węgrowskiej, do księgi gości pierwszej wystawy z cyklu zatytułowanego "Węgrowskie klimaty" z dnia 26 lutego 2001 roku, eksponowanej w Galerii WOK.


Od autora

 

     Mam nadzieję, że kolejne dwie wystawy z tego cyklu: "Węgrowskie motywy w fotografice Michała Kurc'a" eksponowane w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Cieszkowskiego i "Węgrowskie klimaty II" eksponowane w Galerii Węgrowskiego Ośrodka Kultury, a także ten album - są w części spełnieniem oczekiwań sympatyków mojej twórczości. 

     Bardzo Wam dziękuję. Tak samo jak i nauczycielom oraz uczniom węgrowskich szkół za zainteresowanie się moją twórczością. Wasze emocje towarzyszące oglądaniu moich prac, zamieszczone w księdze gości oraz w sprawozdaniach napisanych przez uczniów, w niecodzienny i ciekawy sposób komentują moją osobę oraz moje działania fotograficzne na rzecz upowszechniania fotografii i promocji Węgrowa przez sztukę. Inspirują mnie one do dalszej pracy nad wzbogacaniem zbioru prac przedstawiających nasze miasteczko.

 

 

Dziękuję Panu Romanowi Postkowi za ilustrację słowną albumu, mojemu synowi Rafałowi za pomysł i zaangażowanie się w wydanie albumu. Chciałbym bardzo podziękować Pani Hannie Kietlińskiej oraz Panu Dariuszowi Kuziakowi za wszystkie dotychczasowe artykuły, które w bardzo ciekawy sposób promują moją twórczość i osobę.

Jeszcze jedno podziękowanie, pierwszemu krytykowi i najważniejszej Osobie w moim życiu, Mojej Ukochanej Żonie Heni. Dziękuję, Kochanie.

 

                                                                                  Michał Kurc 

     Węgrów dnia 23 lipca 2004 r.

 


 

 

 

 

 

 

galeria m


Copyright © design and photos by Michał Kurc