Michał Kurc AFRP is a creative photographer  Fellow of the Polish Republic's Photoclub.

 

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej 

Stowarzyszenie Twórców 


Michał Kurc AFRP
Węgrów
członek rzeczywisty legitymacja nr: 97
W 2009 r. został wybrany do Władz Krajowych Fotoklubu RP i pełni funkcję członka Sądu Koleżeńskiego

“zasłużony dla fotografii polskiej”

Został wyróżniony, uhonorowany:
2001 r. Dyplomem Fotoklubu RP “w uznaniu zasług dla rozwoju fotografii artystycznej”,
2 maja 2001 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką “Zasłużony Działacz Kultury”,
12 grudnia 2003 roku przez Kapitułę FRP srebrnym medalem Fotoklubu RP “ZASŁUŻONY DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ”,
15 sierpnia 2004 odznaką Rady Miasta Węgrowa “Za zasługi dla Węgrowa”,
2005 r. za fotograficzną twórczość specjalną statuetką Boryny Festiwalu Obrzędów Weselnych w Węgrowie,
15 grudnia 2009 przez Kapitułę FRP złotym medalem “ZA FOTOGRAFICZNĄ TWÓRCZOŚĆ”,
20 lipca 2010 został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką “ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”.
17 maja 2018 odznaczony przez Kapitułę FRP medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018).

e-mail: mkurc@wp.eu
strona http://www.fotografika-kurc.prosta.pl/


Urodził się 25 maja 1949 r. w Przeździatce – Sokołowie Podlaskim.

Animator kultury, instruktor fotografii, fotografik. Jego rodzinnym miastem jest Sokołów Podlaski, a ostoją życiową od 1988 r. miasto Węgrów. Swoje dokonania prezentuje na autorskiej stronie “Fotografika i nie tylko”.

Działalność instruktorską rozpoczął w 1964 r. w Klubie “Cukrownik” w Sokołowie Podlaskim. W latach 1977-1979 prowadził zajęcia dydaktyczne w Sokołowski Klubie Fotograficznym przy Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego. Uczestniczył w plenerach fotograficznych “Gródek `77, `78,`79” w Gródku nad Bugiem.

W latach 1979-1985 był instruktorem fotografii w Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego w Siedlcach. Prowadził zajęcia dydaktyczne w sekcjach fotograficznych na terenie Siedlec. W tym czasie ukończył kurs kwalifikacyjny II stopnia w Bydgoszczy. Wspólnie z pracownikami pracowni fotograficznej Wyższej Szkoły Rolniczej w Siedlcach organizował spotkania dla fotoamatorów, powołał Siedleckie Towarzystwo Fotograficzne.

W roku 1985 rozpoczął działalność w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Prowadził zajęcia w Węgrowskim Klubie Fotograficznym i w Sekcji Fotograficznej przy WOK oraz eksponował swoje prace na wielu wystawach autorskich. Jedną z pierwszych w Polsce była jego wystawa grafik komputerowych w fotografii, eksponowana w Węgrowskim Ośrodku Kultury na 150-lecie Fotografii w roku 1989.

Od 15 kwietnia 1998 r. jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskie Stowarzyszenia Twórców.

W tym samym czasie rozpoczął popularyzację fotografii w Internecie. Na autorskiej stronie poza swoją twórczością, prezentował działalność Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców.

W 2000 r. założył nową stronę pt. “FOTOGRAFIKA i nie tylko”, której myślą przewodnią jest “Piękno małej Ojczyzny – piękno Polski”. W WOK pracował do maja 2004 r.
Z dniem 1 czerwca 2004 r. przeszedł na wcześniejszą emeryturę. “Wolny czas” przeznaczył na tworzenie nowych galerii na internetowej stronie. Jest fotograficznie obecny w życiu swoich miast, opowiadając o ich pięknie… i najważniejszych wydarzeniach z życia Sokołowian i Węgrowian. 


Rok 2023 jest podsumowaniem 25 lat popularyzacji fotografii w Internecie. 

Systematyczne redagowanie strony, galerii fotograficznych, e-albumów i opowiadań fotograficznych w „galerii_m” oraz pojedynczych prac eksponowanych w „galerii_1”, zasługuje na wielki podziw i uznanie. 
Na autorskiej stronie upowszechnił ponad 25 tysięcy utworów fotograficznych, które cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza w latach (2019-2022), co zawoalowało ponad 1 milionem wejść na stronę. 
Ostatnio z okazji 160. Rocznicy Powstania Styczniowego i bitwy pod Węgrowem zaprasza do galerii wybranych cyfrografii powstałych na motywach inscenizacji przybliżających 1863 rok.

Galeria szczególnie polecana na stronie:

 i ostatniej inscenizacji na węgrowskim rynku:

 

 

 

Powrót na stronę

 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc