Michał Kurc AFRP is a creative photographer  Fellow of the Polish Republic's Photoclub.

 

Nota autobiograficzna - strona 3

Wygląd strony głównej "Fotografika i nie tylko" - wykonanej wg mojego projektu.

 

  W Internecie

 

W 1998 roku 

dzięki zaangażowaniu się mojego syna Rafała w sprawy Internetu i założeniu dla mnie strony "Fotografika", rozpocząłem  popularyzację fotografii w Internecie. 

Po pewnym czasie założyłem nową autorską stronę i tak jest do dnia dzisiejszego.

Strona i relacje o mojej twórczości w audycjach Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego (WOT).►►


... lat działalności fotograficznej


40


Recenzja 

pana profesora dr. hab. Romana Antoszewskiego z Nowej Zelandii"  

...  nadchodzi teraz okres fotografii komputerowej i ekspozycji sieciowej. Nic na to nie poradzimy i pogarda nie ma sensu.

 

Trzeba tylko starać się o to, by w miarę możności były to współżyjące techniki oddające od tysięcy lat istotę natury człowieczej i koegzystencję kultur i technik. Tu to widzimy. " - Profesor dr. hab. Roman Antoszewski.Netonautyka, podróż I.

 

"Magik" światła 

"... Jedną z takich stron, do której czasem wracam i bardzo polecam to innym, jest piękna ekspozycja sztuki fotograficznej Michała Kurca z Węgrowa.
Nie miejsce tu na opisywanie strony, podkreślam jedynie to, co jest w niej niezwykłe i naśladowania godne. Dla mnie najważniejsze jest to, co Pan Michał tak wspaniale potrafi robić i godzić ze sobą - eksponować polską przyrodę i piękno prowincji."
►►

Galeria na 40-lecie

"Sokołów Podlaski - z tamtych lat" 

 

Z okazji 40 lat... postanowiłem opowiedzieć fotograficznie o moich ścieżkach w rodzinnym Sokołowie Podlaskim.

Galeria powstała w czasie jubileuszu 580-lecia nadania praw miejskich, realizacji projektu "Sokołów Stolicą Kulturalną Mazowsza 2004" oraz jubileuszu 40 lat Domu Kultury i mojego jubileuszu 40 lat działalności fotograficznej.  ►►

Serwis "Fotografika i nie tylko"

15 września 2004


Kolejny ciekawy serwis dla miłośników fotografii - autorska strona artysty, fotografika Fotoklubu RP.
W galerii znajdziemy m.in. bogaty zbiory fotografii cyfrowej oraz wiele przykładów zastosowania obróbki cyfrowej fotografii. Na uwagę zasługują również dział 'Ciekawostki', gdzie znajdziemy przykłady prac grafik komputerowych z lat 80 i 90. 

W serwisie znajdziecie również ciekawe artykuły o Janie Bułhaku i narodzinach fotografii artystycznej. - PC WORLD KOMPUTER

Album "Węgrowskie klimaty"


Michał Kurc

Album Węgrowskie klimaty

 

Ukazuję w nim piękno Węgrowa, utrwalone na 52 fotografiach.

"Jego sentyment nie przeradza się w tani sentymentalizm, a obiektywizm kamery nie zamyka go w zimnym świecie fotorealizmu. Być może dlatego, że Michał Kurc jest człowiekiem, który trafił do Węgrowa jako osobowość w pełni ukształtowana, z własnym bagażem poglądów i indywidualnym spojrzeniem na sztukę fotografii. Tak wyposażony podjął zadanie, które pochłania go do dzisiaj." - Roman Postek.

<<< Album przybliża - piórem Pana Romana Postka, moją osobę wpisaną w życie Węgrowa ►►

 


Na wcześniejszej emeryturze 2004-2014

 

"Na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. Nr 90, poz. 844 z późn. zm.) w związku ze zmianami organizacyjnymi — likwidacją stanowiska pracy ds. fotografii — proponuję Panu rozwiązanie stosunku pracy w trybie w/w artykułu z dniem 31.05.2004 r na mocy porozumienia stron." - Wyraziłem zgodę na powyższe rozwiązanie stosunku pracy.


NASA. Z 14 ekspedycji...


Kapsuła czasu

W 2011 roku album trafił do kapsuły czasu, którą umieszczono pod powierzchnią węgrowskiego rynku ►►

Galeria "Sunita i ..." ze zdjęciami NASA z 14 ekspedycji wykonanymi przez astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

"Sunita i ..."  

 

Eksponuję w galerii "Sunita i ..." - za zgodą NASA, zdjęcia wykonane przez astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z 14 ekspedycji w latach 2006-2007.

 

Inspiracją do powstania galerii były życzenia od Pani Sunity L. Williams astronauty

 z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

Oglądając zdjęcia z 14 ekspedycji na stronie NASA,  postanowiłem podzielić się tym materiałem - moje spojrzenie przez zdjęcia astronautów, na niektóre zdarzenia z życia ISS.►►

Copyright © NASA


45


"Wołodyjowski" węgrowskiej fotografii

 

Michał Kurc AFRP. Fot. Henryka Kurc

Michał Kurc – skromny, błyskotliwy, wyjątkowo zdolny i pracowity artysta fotografik, 5 maja otworzył w Domu Gdańskim w Węgrowie retrospektywną wystawę swoich fotografii. 

Przypomniał je w związku z przypadającym w tym roku podwójnym, okrągłym jubileuszem – 60-lecia urodzin i 45-lecia działalności fotograficznej.

Rzadko się zdarza, żeby fotograf był jednocześnie zdolny, skromny, a jednocześnie i pracowity. Michał Kurc, od 15 kwietnia1998 roku członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, łączy w sobie wszystkie te cechy.

... Pisząc ten tekst, nieprzypadkowo kilka razy nazwałam Michała Kurca Panem Michałem, nawiązując tym samym do przygód legendarnego Pana Michała Wołodyjowskiego, stworzonego przez Henryka Sienkiewicza..." - Aneta Abramowicz. 

 

Wiecej ►►

 


50


Jednym z najwspanialszych prezentów jakie otrzymałem od Ukochanych Dzieci Kasi i Rafała były dwa aparaty skrzynkowe No.2 BROWNIE Camera - jeden aparat kupiony w Antwerpii, drugi w Londynie. Dziękuję Wam za pamięć, serdeczność i waszą dobroć, którą mnie nieustannie obdarzacie. Prezenty spowodowały wiele wspomnień...►►

 


Na emeryturze od 2014 roku


Nadal moją autorską stronę wzbogacam fotografiami z mojego archiwum i nie tylko. Obecnie (2021) eksponuję ponad 25 tys. zdjęć mojego autorstwa.


55-58


Mała statystyka:

Od 22 czerwca 2019 do 22 czerwca 2022) licznik wskazał 1 011 133 wejść na moją stronę.

 


59


 

Cytat z Oficjalnej strony Fotoklubu RP: 

 

"... Rok 2023 był podsumowaniem 25 lat popularyzacji fotografii w Internecie. 

Systematyczne redagowanie strony, galerii fotograficznych, e-albumów i opowiadań fotograficznych w „galerii_m” oraz pojedynczych prac eksponowanych w „galerii_1”, zasługuje na wielki podziw i uznanie. 
Na autorskiej stronie upowszechnił ponad 25 tysięcy utworów fotograficznych, które cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza w latach (2019-2022), co zawoalowało ponad 1 milionem wejść na stronę.
" - oficjalna strona Fotoklubu RP.
►►

 

Nagroda im. Ludomira Benedyktowicza

Kapituła Nagrody im. L. Benedyktowicza ma zaszczyt poinformować o przyznaniu Panu Nagrody w 2023 roku.

Fot. Jarosław Kurzawa  

Pragniemy w ten sposób wyrazić szczególne uznanie dla Pana twórczości artystycznej, działalności pedagogicznej i popularyzatorskiej
w dziedzinie fotografii...
Nagroda przyznawana jest od 1987 roku. Jej laureatami jest wielu znakomitych przedstawicieli życia społecznego, kulturalnego, literackiego, artystycznego, patriotycznego, którzy wywodzą się lub mają zasługi w pracy na rzecz Siedlec i Regionu.
Gratulujemy Nagrody 

Z poważaniem w imieniu Kapituły
Zofia Czapska.  Więcej
►►

 

 


60


Dzisiaj (2024) to już 60 lat nieustannego poszukiwania nowych form wyrazu artystycznego. 

Cyfrografia 20231115/1319.

 

Poza tym w dalszym ciągu dzielę się niecodzienności z życia Węgrowa ostatnio dokumentując wybrane wydarzenia kulturalne oraz eksponuję moje prace - Cyfrografie, na autorskiej stronie i portalach społecznościowych.

Zapraszam do galerii eksponowanych w 2024 (15-07-2024)

 

2024

Najpiękniejsza muzyka świata - galeria

Cyfrografie kwitowe 2024

Poparzeni Kawą Trzy

Scena plenerowa - spis

"Mazowsze" Kalejdoskop Barw Polski

Czerwone Gitary w Węgrowie

Wariacje cfg (cyfrografia)

[s] wycieczka do Cukrowni

Wspomnienie Gródek '77

Moje pierwsze spojrzenie na Węgrów

 

 


Podziękowanie


Z wyróżnień, jakie były mym udziałem, najwyżej cenię dowody sympatii Tych, którzy odnaleźli dla siebie coś w mych poczynaniach twórczych. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa płynące z Waszych Serc, za niezapomniane chwile radości.

 


 

 

A tak to się zaczęło. ►►

 

    Strona 3
Strona 1 Strona 2 Strona 3

 


autor | galeria m | galeria_1 | Fotoklub RP | ciekawostki | porady | linki | kontaktCopyright ©  design and photos by Michał Kurc