50-lecie Muzeum Zbrojowni na Zamku w LiwiePokaz rycerski na podzamczu...

 

50-lecie...

PRO MASOVIA

 Strona 1

 

 


Moje wspomnienie...


...Zapamiętany widok Zamku w Liwie z początku lat 60-tych, kiedy to drużyna harcerzy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Cukrowni (10 czerwca 1961 r.) postawiła pojechać rowerami do Zamku w Liwie. I przyjechaliśmy. Jedni otrzymali zadanie rozpalić ognisko pod wiszącym naczyniem napełnionym wodą. Inni uzbierać szczawiu. Część udała się do rolników po śmietanę i ziemniaki. I tak ugotowaliśmy i smakowaliśmy zupę szczawiową na podzamczu Zamku w Liwie.

Na zdjęciu: Jestem (od prawej) dwunastolatek z "Druhem - Synchro":) obok kolega Jarek Marzec. Zdjęcie wykonał kolega Andrzej Imieliński. Fotografował Zorką 2 - moje marzenie - Zorka 3 - kosztowała 1400zł, a Zorka 4 2400zł, a mój Druh - dla mnie aż 198zł.

 


Dzisiaj 10 czerwca 2013 roku


 

... na zaproszenie Organizatorów przeżywałem wraz z Gośćmi 50-lecie Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Po zwiedzaniu kościołów węgrowskich spotkanie w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Wśród zacnych Gości Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 


za stałą życzliwość i wspieranie Muzeum...


Za chwilę powitanie Gości i wręczenie upominku Panu Marszałkowi. Upominki dla innych z podziękowaniem Romana Postka Dyrektora Zamku w Liwie: - za stałą życzliwość i wspieranie Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

 

 


PRO MASOVIA


Za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego wyróżniam Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie Medalem Pamiątkowym PRO MASOVIA. Podpisał: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik 10 czerwca 2013 roku.

 

 

 Strona 2


 

 

na stronie od 2013.06.12


Copyright © design and photos by Michał Kurc