XVII Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

 Strona 1

 

XVII Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

jak to drzewiej na Zamku bywało

 

Tym razem udzieliła mi się piknikowa atmosfera panująca na podzamczu - piknik "Wielkiej Rodziny Rycerskiej", bo przez chwilę ktoś chciałby poczuć się - być rycerzem, być zauważoną przez rycerza na białym koniu, lub oderwać się od codzienności dnia i spędzić miłą chwilę właśnie tutaj - tak jak to drzewiej na Zamku bywało.

 

Od roku 2001 na Zamku w Liwie odbywa się turniej rycerski, 

Wybrane galerie na mojej stronie.

 

... w którym w szranki staje kwiat rycerstwa polskiego. Liczne atrakcje — pokazy walk pieszych i konnych, konkurs strojów, jarmark średniowieczny, warsztaty rzemiosła historycznego oraz pokaz ogni sztucznych nadają turniejowi niepowtarzalny charakter. W zaciętych, pełnych emocji walkach rycerze rywalizują o tytuł Fechmistrza Liwskiego. Co roku zakuci w stalowe zbroje wojownicy w z niezawodnymi mieczami i toporami, przyciągają swoimi wyczynami tłumy widzów Szczególnie malowniczo prezentuje się rycerstwo konne oraz wieczorna bitwa o zamek. - liw-zamek.pl

 

Miałem do dyspozycji tylko trzy godziny (12:12 - 14:59), by fotograficznie zapisać wydarzenia na podzamczu. Niech przemówią zapamiętane sceny z turniejowego dnia:

 

Strona 1 Strona 3 Strona 5
Strona 2 Strona 4 - duch "Żółtej Damy"? Strona 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

na stronie od 2019.08.17

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc