za owocną pracę w Sokołowskiej Kulturze - Wacław


 

Był to czas gorącego lata. 25 lipca 2018. Spotkanie na Lipowej - wielość wspomnień przy kawie w cieniu altany przy wyśmienitym zapamiętanym słodkim wypieku Tereski. Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję. Łączy nas kultura (CKiS Siedlce1979-1985, WOK Węgrów 1985-2004), ale przede wszystkim Sokołowska Kultura naszego rodzinnego Miasta (Klub Pracownika Cukrowni "Cukrownik", Powiatowy Dom Kultury, CKiS w Sokołowie Podlaskim 1964-1979).

W Kalejdoskopie... przeczytałem wzmianki o mnie i obejrzałem wiele zdjęć mojego autorstwa upowszechnionych niestety anonimowo i bez podania ich źródła, oto one:

 

Lato w Gródku

 

 

 

 

Str. 62-64.

Galeria na mojej stronie

 

Helikopter

 Str. 69. 

Galeria na mojej stronie

 

"Nie mogę pojąć, że teraz problemem jest organizacja kina letniego, (kiedyś na projekcję filmu Krzyżacy na stadionie sprzedano 4670 biletów, ile było gapowiczów - nikt nie policzył. Problem jest organizacja Kupalnocki w Gródku, zorganizowanie wystawy przepięknych zdjęć Michała Kurca, wydanie książki na jubileusz 50-lecia Sokołowskiego Ośrodka Kultury, a nawet zwykłej dyskoteki. Czy to problem pieniędzy, czy ludzi..." .

 

Mieczysława Ćwiklińska

 

Str,80. 

Z galerii 50 lat SOK

 

Jak ratowałem pałac w Patrykozach

...

 

Str. 98 i 130. 

Galeria na mojej stronie

 

"Wiedząc, że i ja mam swój skromny udział w ratowaniu tego cennego zabytku zaprosił mnie do odwiedzin. W zamian obiecałem, że prześle zdjęcia z okresu odbudowy pałacu w latach 1979-1983 wykonane przez Michała Kurca - instruktora fotografii Centrum Kultury i Sztuki woj siedleckiego..."

 

50 lat Sokołowskiego Ośrodka Kultury

 

...

..

 

 

 

 

 

str. 112-115, 117

 Galeria na mojej stronie

 

"... Podobnie jak mistrz obiektywu Michał Kurc  czy Henryk Rosochacki autor biografii sokołowskich "Sybiraków". Jestem dumny, że pracowałem z nimi w trudnych dla kultury czasach. I że tego czasu nie zmarnowaliśmy. Łatwo nie było. Ze względu na problemy techniczne..."

 

Lipy przegrały

Str.152 

Z galerii na mojej stronie

  

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc