EDD 2010 - "od pomysłu do przemysłu" w Cukrowni 

12 września 2010 roku

od pomysłu do przemysłu - EDD 2010

Piknik z historią w tle - 1904

 

Nie było słonecznej pogody, jednak wiele osób z osady fabrycznej opuściło domowe pielesze i podążyło na "Piknik z historią w tle" zorganizowany z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2010 - "od pomysłu do przemysłu".

Dużym powodzeniem cieszył się spacer po placu fabrycznym z przewodnikiem. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia jednej z grup, ruszyłem na indywidualną wycieczkę z aparatem... Dla mnie temat Cukrowni zawsze wzbudza wiele emocji, dlatego proponuję ponowne spojrzenie na to, co jeszcze pozostało po roku 1904 i następnych latach rozbudowy i modernizacji Cukrowni "Elżbietów", Cukrowni "Sokołów"... 

 

Jak będzie wyglądało to miejsce za parę lat, czy piękno architektury przemysłowej z roku 1904 będzie odtworzone? Pan Bogusław Karakula Burmistrz Sokołowa Podlaskiego zapewniał, że tak będzie.

Grupa I z przewodnikiem Kol. Andrzejem Romanem.

  

 

impresja 20100912 

Widowisko plenerowe „Złoty Smok z Promienistej Krainy” dla dzieci w wykonaniu Pracowni Teatralno-Plastycznej KOT z Wrocławia.

 

Zaprezentowano oryginalne albumy z Klubu Pracownika Cukrowni. Dla mnie dużym przeżyciem było ponowne obejrzenie Kroniki Zespołu Teatralnego Cukrowni "Sokołów" w Sokołowie Podlaskim z lat 1949-1964 i kolejnego albumu z życia Cukrowni i działalności Klubu "Cukrownika", ze zdjęciami mojego autorstwa z lat siedemdziesiątych.

W pochmurny dzień oglądanie albumów było dużym utrudnieniem... 

 

W różny sposób sobie radzono...

W różny sposób sobie radzono...

 

Prezentacja multimedialna Pani Katarzyny Markusz.

 

Tu i tam prezentowano wielość moich utworów fotograficznych z lat 1964-1980 - większość tych prac prezentuję w galerii "Sokołów Podlaski - z tamtych lat".

 

Kilka kolejnych migawek...

 

Pan Jacek Odziemczyk - historyk.
Katarzyna Markusz Pan Maciej Tomaszewski autor wystawy...
Pan Bogusław Karakula Burmistrz Sokołowa Podlaskiego.

 

W chwili tuż przed wręczeniem statuetek "Sokół" wyróżniającym się Sokołowianom, zmuszony byłem udać się na przystanek autobusowy PKS "Sokołów Podlaski - Cukrownia" i odjechać do Węgrowa.

  

   2010.09.16

 monitoring pozycji

Copyright © design and photos by Michał Kurc