Uroczyste otwarcie WOK - 1988 r.Goście przed WOK.

 

Strona | 1 | 2 |

 

25 października 1988

Uroczyste otwarcie WOK

 

... najpierw była budowa, budowa i budowa. Trwała ponad 10 lat. 

 

 

Wystawa: Węgrów 1986 - widok na nowy WOK. Fot. Michał Kurc.

 

Kiedy pierwszy raz dokonałem mojego fotograficznego spojrzenia na Węgrów (1986) budynek na potrzeby WOK jeszcze był w budowie.Wówczas obejrzałem plany nowego budynku i ku mojemu zadowoleniu zauważyłem, że na pierwszym piętrze były zaprojektowane pomieszczenia na pracownię fotograficzną. Ucieszyłem się. Pełen nadziei... - ale o tym później.

Rok 1988.

 

Dzisiaj uroczyste otwarcie. WOK stał się na chwilę centrum kultury Województwa Siedleckiego. Goście dopisali. Władza z Siedlec stawiła się w komplecie. Z domów kultury i bibliotek wielu dyrektorów i animatorów kultury przyjęło zaproszenie. Powiało optymizmem, było miło i radośnie, choć nadchodzące zmiany wskazywały na nastanie ciężkich czasów dla kultury.

 

Powitanie gości nastąpiło przed budynkiem, w wejściu powieszona wstęga czekała na jej przecięcie i zaproszenie do środka.

 

 

 

 

powiększenie zdjęcia

 

 

 

 

I stało się. Dzieła dokończył Pan Wacław Kruszewski Dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach.

 

 

 

W holu wystawa rzeźb twórców ludowych zgromadzonych przez Muzeum w Łukowie.

 

 

I piętro. Tutaj propozycja obejrzenia mojej wystawy Jesień w parku. Zdjęcia wykonałem w Siedlcach, co niektórzy z siedleckich gości zauważyli obrazy z parku miejskiego Aleksandria i zabytkowy mostek.

Zaprezentowałem prace wykonane w izohelii, nawiązując tą techniką do zbliżającego się okresu fotografii cyfrowej. 

W tym samym miejscu w następnym 1989 roku zaprezentowałem grafikę komputerową w fotografii, jedną z pierwszych wystaw tego typu w Polsce. Pierwsze cyfrografie zaprezentowałem w WOK z okazji 150-lecia fotografii.

 

Powracając do dalszej prezentacji pomieszczeń.

Po drugiej stronie - vis a vis wystawy, wg planu budowy powinno być wejście do pracowni fotograficznej. Niestety to pomieszczenie przeznaczono na gabinet dyrektora WOK. 

 

 

 

 

 

Władza przy kawie w gabinecie dyrektora - tutaj miała być wspomniana pracownia fotograficzna.  

 

 

Piękno Małej Ojczyzny przekłada się na piękno Polski. 

Amatorski ruch artystyczny powinien być kolebką przyszłych twórców, artystów promujących Polską Kulturę wewnątrz jak i poza jej granicami. Temu ruchowi potrzeba pasjonatów, oddanych opiekunów, trenerów i stworzenia im odpowiednich warunków do pracy.

 

Tutaj skromnie. 

Spotkanie w sali wykładowej na I piętrze, bez wody, kawy czy herbaty dotyczące zagadnień domów kultury.

 

 

 

 

I podobne spotkanie w kawiarni dotyczące działalności bibliotek.

 

 

 

 

Po spotkaniach zaproszono gości na salę widowiskową, a tutaj... »

 

 

 

Strona | 1 | 2 |

 

na stronie od 2014.09,13


Copyright © design and photos by Michał Kurc