Moje rozważania...


 

 

Zasmuca mnie to wszystko, co zniewala umysły ludzkie i utrudnia relację 

z drugim człowiekiem, kreśli fałszywy portret rzeczywistości. - Michał Kurc

 

 

 "Świadkowie Jehowy są zdania iż sprawdzaniu pod kątem zgodności z Pismem Świętym winny być poddawane wszelkie nauki religijne - niezależnie od tego, czy je głoszą Świadkowie czy kto inny" - ŚWIADKOWIE JEHOWY W DWUDZIESTYM WIEKU. Wyd. rok 1989 str. 3.

 

Świadkowie Jehowy

NOWE ŚWIATŁO?

 

 Zgodnie z powyższą zasadą, na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. przeprowadziłem wiele rozmów ze Świadkami Jehowy. Byli to głosiciele, starsi zboru i bracia podróżujący. Zachęcali mnie, żebym przyjął ich nauki.

Dlatego, jak to czynili Berejczycy postanowiłem sprawdzić - "z całą gorliwością badać Pisma, czy istotnie tak jest." - Dz. 17:11. Za małą chwilę pojawiły się wątpliwości i pytania, wiele pytań pozostało bez odpowiedzi pomimo deklaracji Świadków Jehowy, że na nie odpowiedzą. Nieodpowiedzieli, stąd moje rozważania upowszechniam w sieci - od 2005 roku.

 

Np. dlaczego w Bili Warszawskiej w Jeremiasza 29:10 jest "dla Babilonu", a w Przekładzie Nowego Świata "w Babilonie"?

 

"dla" czy "w"?

 

Jeremiasza 29:10
Biblia Warszawska

Przekład Nowego Świata

Bo tak mówi Pan: Gdy upłynie dla Babilonu siedemdziesiąt lat, nawiedzę was i spełnię na was swoją obietnicę, że sprowadzę was z powrotem na to miejsce. „Tak bowiem rzekł Jehowa: ‚Gdy się dopełni siedemdziesiąt lat w Babilonie, zwrócę na was uwagę i potwierdzę wobec was swoje dobre słowo, sprowadzając was z powrotem na to miejsce’.

Rozważam ten temat w galerii "siedemdziesiąt lat"

 

 

 

 

Zachęcam do zapoznania się z galeriami:

 

  


Linki go galerii:


 

Ciekawy Zgromadzeń Świadków Jehowy, udałem się w roku 1990 na Kongres do Warszawy.

"Niektórzy słudzy Jehowy czasami spekulują......"

Z listów do Biura Świadków Jehowy w Nadarzynie.

Zważ, że przed naukami fałszywych nauczycieli Pana Jezus ostrzegał.

Od dawna zastanawiam się czy to słusznie, że nie bierzemy czynnego udziału w Pamiątce?

Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ...

Rok 1844 był początkiem "drogi" przyszłych Świadków Jehowy.

Są osoby, które widzą więcej, pragną żyć w prawdzie...

 

 

 

 

 


Pokolenie 1914 roku...


W 1989 roku Świadkowie Jehowy usiłowali namówić mnie do przyjęcia przepowiedni o pokoleniu roku 1914: 

- Panie Michale, to ten czas, koniec tych wszystkich rzeczy stanie się za tego pokolenia, pan zalicza się do tego pokolenia, niech pan posłucha obietnicy Jehowy: "Część pokolenia, które żyło w roku 1914, zobaczy i przeżyje koniec tego systemu rzeczy..."

 

Za każdym razem odpowiadałem głosicielom, że to nie była obietnica Stwórcy, a błędna nauka Ciała Kierowniczego, którą głosili od domu do domu.

 

W listach do Biura Świadków Jehowy w Nadarzynie poruszyłem i ten temat  (fragment):

 

Z mojego listu 

do Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie


"Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację."


 

 dn. 28.05.1995 r.


Towarzystwo STRAŻNICA 

w NadarzynieDotyczy: SCE:SSE 9 maja 1995.

...

Przepowiadano nastanie Armagedonu np. na rok 1914, 1918, 1925, 1975 i obecnie, że Stwórca dał obietnicę: "Zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914 nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo".

Panie i Panowie z Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie, to zdanie drukowane w każdym numerze Przebudźcie się! nie jest obietnicą Boga Jehowy, a jest błędną nauką Ciała Kierowniczego. Oczywiście nie wierzycie moim słowom, może nimi Was dzisiaj obrażam, za co bardzo przepraszam, ale taka jest prawda. Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację.

...

Trudno było uwierzyć głosicielom i starszym zboru ŚJ w Węgrowie, że za chwilę, bo po 5 miesiącach Strażnica odstąpiła od tej błędnej nauki i okazało się, że:

 

prawda - była po mojej stronie, 

a błędna nauka - po stronie Ciała Kierowniczego Towarzystwa Strażnica

 

 "Niektórzy słudzy Jehowy czasami spekulują......"

 

 

Słowo Boże: "Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy."  - Ks. Przysłów 14:5.

 

Wszystkie przepowiednie o końcu świata i powtórnym przyjściu - tzw. "niewidzialnej obecności" głoszone przez Świadków Jehowy nie sprawdziły się. Więcej na ten temat np. w galerii "NIEWIDZIALNA OBECNOŚĆ":

 

 


pojawienie się 

tzw. pierwszej miłości do prawdy...


 

@ List Pani Marioli Świadka Jehowy 

pojawienie się tzw. pierwszej miłości do prawdy, na drugi plan odsuwają dociekania, rozważanie, nie mówiąc już o sprawdzaniu prawdomówności i rzetelności braci co do podawanych przez nich faktów.


 

Sent: Monday, December 03, 2007 7:40 PM

Witam !
Dziękuję za odpowiedź w temacie Pamiątki. Nie widzę przeszkód podania mojego imienia. Nie mam zamiaru sprawić niczego niewłaściwego, wręcz przeciwnie. Przecież Berejczycy za to zostali pochwaleni że badali jak się sprawy mają. 

 

"No cóż, powiedzmy sobie szczerze, studium Biblii przygotowujące do chrztu to bardzo często czas w którym fascynacja prawdą biblijną i pojawienie się tzw. pierwszej miłości do prawdy, na drugi plan odsuwają dociekania, rozważanie, nie mówiąc już o sprawdzaniu prawdomówności i rzetelności braci co do podawanych przez nich faktów. Być może takie ślepe podporządkowanie niektórym faktom, nowemu światłu itp. ma jakiś wyższy cel.
Niestety coraz częściej zastanawiam się nad tym i póki co nie podejmuję dyskusji w zborze (nie ma sensu), ponieważ nie chcę wprowadzić zamieszania w życie mojego męża i dzieci. Tym razem wolałabym być dobrze przygotowana.

 

Serdecznie pozdrawiam. Mariola

 


Co czynić Panie Michale?


 

@ Listy pana Rajmunda Świadka Jehowy

Nie mam zamiaru oszukiwać ludzi i głosić nieprawdę!


 


Sent: Wednesday, December 17, 2008 6:44 PM
Subject: Prawda

Szanowny Panie Michale,

po przeczytaniu wielu Pańskich artykułów, jestem mocno zszokowany tym co przeczytałem i powiem Panu szczerze – nie wiem co czynić? Nie mam zamiaru oszukiwać ludzi i głosić nieprawdę!
Czy może mi Pan pomóc? Co czynić Panie Michale?

Wyrazy szacunku 

Rajmund Świadek Jehowy

 

 Moje rozważania


 

... są próbą odpowiedzi na te i wiele innych pytań postawionych sobie

i Świadkom Jehowy.

 

Np. ciekawy Zgromadzeń Świadków Jehowy, udałem się w roku 1990 na Kongres do Warszawy. Według mnie, zgromadzenie miało na celu pokazać zebranym, wielkość i siłę Organizacji. Zastany klimat był krzepiący dla nowo wstępujących i zachętą do zwiększenia wysiłku w głoszeniu... więcej »

  

Publikowane materiały pochodzą z mojego archiwum.  

20120828

 

monitoring pozycji