"Nowe Światło" u Świadków Jehowy


 


Zasmuca mnie to wszystko, co zniewala umysły ludzkie i utrudnia relację z drugim człowiekiem, kreśli fałszywy portret rzeczywistości. - Michał Kurc


 

  

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. przeprowadziłem dużo rozmów z głosicielami, starszymi zboru i braćmi podróżującymi. Obdarowali mnie literaturą Strażnicy z której i tylko z niej cytuję wiele fragmentów w tym opracowaniu oraz cytuję fragmenty z Biblii.

 

"Nowe Światło"

w naukach Świadków Jehowy

 

Np.: "Świadkowie Jehowy są zdania iż sprawdzaniu pod kątem zgodności z Pismem Świętym winny być poddawane wszelkie nauki religijne - niezależnie od tego, czy je głoszą Świadkowie czy kto inny." - Towarzystwo Strażnica - ŚWIADKOWIE JEHOWY W DWUDZIESTYM WIEKU. Wyd. rok 1989 str. 3.

 

W związku z powyższym postanowiłem zaspokoić swoją ciekawość i zapoznać się z naukami głoszonymi przez Świadków Jehowy - i tą wiedzą dzielę się w moich rozważaniach.

 

W roku 1989 i w następnych latach

 

... "Panie Michale, to ten czas koniec tych wszystkich rzeczy stanie się za tego pokolenia, pan zalicza się do tego pokolenia, niech pan posłucha obietnicy Jehowy: "Część pokolenia, które żyło w roku 1914, zobaczy i przeżyje koniec tego systemu rzeczy..." - głosił (podczas studium książki "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi") pan Stanisław Wintoch Świadek Jehowy.

Za każdym razem odpowiadałem panu Stanisławowi i innym Świadkom Jehowy, że to nie jest obietnica Stwórcy, a niestety błędna nauka Strażnicy.  

Nawet poruszyłem ten temat w jednym z listów do Biura Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie z dnia 28 maja 1995 roku (fragment):

 

 

Do Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie 

(fragment):


"Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację."


 

 dn. 28.05.1995 r.


Towarzystwo STRAŻNICA 

w NadarzynieDotyczy: SCE:SSE 9 maja 1995.

...

Przepowiadano nastanie Armagedonu np. na rok 1914, 1918, 1925, 1975 

i obecnie, że Stwórca dał obietnicę: "Zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914 nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo".

 

Panie i Panowie z Towarzystwa Strażnica w Nadarzynie, to zdanie drukowane w każdym numerze Przebudźcie się! nie jest obietnicą Boga Jehowy, a jest błędną nauką Ciała Kierowniczego. Oczywiście nie wierzycie moim słowom, może nimi Was dzisiaj obrażam, za co bardzo przepraszam, ale taka jest prawda. Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację.

...

Po pięciu miesiącach ciało kierownicze Świadków Jehowy zmieniło treść rzekomej obietnicy Jehowy i okazało się, że prawda była po mojej stronie.

 

W/w stwierdzenie, że: Już niedługo niektórzy z Was się przekonają, że miałem rację była - powiedzmy, pewną moją przepowiednią która się sprawdziła. 

 

- Skąd tyle wiedzy u mnie?

.

  


Moje rozważania


Ciekawy Zgromadzeń Świadków Jehowy, udałem się w roku 1990 na Kongres do Warszawy.

Fotorelacja z Kongresu.

"Czysta mowa" na Stadionie Dziesięciolecia w 1990 roku.

"Twierdzenie to bynajmniej nie jest absurdalne. Istnieją uzasadnione powody, żeby w nie uwierzyć... "
"Niektórzy słudzy Jehowy czasami spekulują......" "Niektórzy słudzy Jehowy ...czasami spekulują" - Strażnica z 1 listopada 1995 r.
Z listów do Biura Świadków Jehowy w Nadarzynie.

Korespondencja z Biurem Świadków Jehowy w Nadarzynie na temat "siedemdziesięciu lat dla Babilonu".

Rok 1844 był początkiem "drogi" przyszłych Świadków Jehowy.

"Co byś zrobił, gdyby na twojej mapie ci pokazał, że jedziesz złą drogą?" - "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" 

Od dawna zastanawiam się czy to słusznie, że nie bierzemy czynnego udziału w Pamiątce?

Kto przekonał "wielką rzeszę" do nie-spożywania? Np. Strażnica nr 9, 1994 str. 28.

Zważ, że przed naukami fałszywych nauczycieli Pana Jezus ostrzegał.

Po raz drugi przepowiednia ciała kierowniczego o "Milionach" nie sprawdziła się.

Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ... Po upowszechnieniu moich rozważań na temat wyglądu ukrzyżowanego Jezusa zaszły zmiany na ilustracjach w wydawnictwach Strażnicy.
Są osoby, które widzą więcej, pragną żyć w prawdzie...

"Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami... 

- 'nie zabraniajcie mu'" - Ewangelia Marka 9:33-42


 

 

 


Publikowane materiały pochodzą z mojego archiwum.