ekspozycje moich prac... 

strona 4a

 

strona | 1 | 1a | 2 | 3 | 4 | 4a | 5 | 5a | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

 

 


2006 - SPACERKIEM PO SOKOŁOWIE


... wiele moich zdjęć. W dziale Nasi Artyści krótka charakterystyka mojej osoby.

 

 

 


2006 - Operetkowa gala w WOK


 

"Księżniczka czardasza" w Węgrowie

 

 

 

Obchodzimy rok 565-1ecia praw miejskich Węgrowa. Natomiast dzień 28 kwietnia 2006 r. to był naprawdę emocjonujący pod względem doznań artystycznych. W godzinach południowych, podczas sesji Rady Powiatu Węgrowskiego w Starostwie Powiatowym, odbył się wernisaż nastrojowych prac artysty fotografika Michała Kurca, prezentowanych w Galerii „Wiano”. Zaś w godzinach wieczornych odbył się w WOK spektakl „Księżniczka czardasza” mistrza wiedeńskiej operetki Emmericha Kalmana w reżyserii Marty Meszaros. Wystąpili artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka” oraz znani aktorzy: Grażyna Szapołowska, Jan Nowicki i Bohdan Łazuka. Sala Węgrowskiego Ośrodka Kultury pękała w szwach. Były kwiaty i owacje na stojąco. 

Specjalnie dla naszych Czytelników kierownik muzyczny - Jacek Boniecki przekazał pisemne pozdrowienia, które zamieszczamy poniżej. Natomiast mistrz obiektywu - węgrowianin M. Kurc utrwalił dla Czytelników sceny z gorącego spektaklu. W takich chwilach chciałoby się zanucić „usta milczą, dusza śpiewa...” Mieszkańcy Węgrowa za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują wszystkim osobom, dzięki którym operetkę „Księżniczka czardasza” mogliśmy oglądać w naszym mieście. 

                                                                          Hanna Kietlińska

____________________

"Wieści Węgrowskie" Nr 5 (15)/2006 maj 2006 r.

 

 

 

 


2006 - Gazeta Węgrowska - Dni Węgrowa 2006


 

 


2006 - Gazeta Węgrowska - Już wkrótce...


Niestety dla mnie II tom był wielkim rozczarowaniem - o tym poniżej:

 


2006 - WĘGRÓW dzieje miasta i okolic


 

Kolejna monografia z kilkoma moimi zdjęciami upowszechnionymi bez mojej wiedzy i zgody  - bez podania ich autora.

Np.

 

Zdjęcie z reportażu wykonane przed Cepelią w Węgrowie. Na odwrotnej stronie wskazany autor i adnotacja - prawa autorskie zastrzeżone. W monografii upowszechniony fragment tego zdjęcia i w całości drugie z tej uroczystości - poniżej, bez mojej wiedzy i zgody.

 

...

 

Poza tym w Kalendarium w latach 1989-2005 Mariusz Szczupak całkowicie pominął moją działalność fotograficzną w Węgrowie? Co wskazuje wg mnie na niewłaściwe, lekkomyślne podejście Redakcji do tych tematów.

 

Niektóre wystawy:

1989

Pierwsza wystawa moich prac: Grafika 48KB - była jedna z pierwszych wystaw grafiki komputerowej w Polsce. Prace wystawiłem w WOK z okazji 150-lecia Fotografii.

 

1993

Kolorowa izohelia - kolejna moja wystawa. Tym razem w Galerii Biblioteki Publicznej w Węgrowie. 

 

1994

Wystawy prac cyfrowych: 
"Grafika komputerowa" - WOK. 
"Gwiazdki z komputera" - WOK.

1995 
"Jesień w parku" - Galeria HALL Zamek w Liwie.
"Pocztówki z Tatr" - WOK.

1996
"Opowiadanie IV" - WOK. 
"Treblinka" - Galeria HALL Zamek w Liwie. 
"Cztery Portrety" - WOK. 
"Przemijanie" - WOK.

 

1997
"Listopadowa impresja" - WOK. 
"Sobotni spacer" - WOK. 
"Porozumienie" - WOK. 
"Treblinka w dwunastu obrazach" - (izohelia) WOK. 
"Pocztówki z Tatr" - WOK.


1998
Pierwsza prezentacja moich prac o Węgrowie w Internecie i pierwsze informacje w Internecie o wydarzeniach kulturalnych w Węgrowie na mojej autorskiej stronie.

 

1998 - Spotkanie w Węgrowskim Klubie Fotograficznym z Mieczysławem Cybulskim prezesem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste wręczenie legitymacji artysty fotografa - fotografika FRP mojej osobie.

 

Kolejne wystawy:

 

1999 
"Liw '98" - Zamek w Liwie. 
"Czas jesieni" - WOK Galeria m. 
"Witaj ziemio podlaska" - WOK Galeria m,

 

2000 
"Największe wesele w Polsce" - WOK Galeria m, 
"Ogrody i balkony" - WOK Galeria m, 

 

2001
"Węgrowskie klimaty" to cykl wystaw ukazujących piękno i życie Węgrowa - początki cyfrowej fotografii w Polsce w tym też i w Węgrowie.

W dniach od 10 sierpnia do 10 września 2001 roku w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Augusta Cieszkowskiego w Węgrowie była czynna wystawa fotografii cyfrowych pt. "Węgrowskie motywy w fotografice Michała Kurca". 

Na podstawie wybranych prac z wystawy "Węgrowskie motywy w fotografice Michała Kurc'a" Miejska Biblioteka Publiczna wydała cykl pocztówek "Węgrowskie klimaty".
Węgrowskie motywy zajmują znaczące miejsce w mojej twórczości. 

 

Wykonałem wiele zdjęć, na których utrwaliłem zabytki, piękne i urokliwe zakątki oraz życie codzienne naszego Grodu nad Liwcem.

 

2002

Węgrowskie klimaty II - kolejne prace - z komputera - opowiadające o Węgrowie. Wystawa miała miejsce w WOK podczas Inauguracji Programu "Węgrów Stolicą Kulturalną Mazowsza 2002", zaprezentowałem trzeci zestaw 60 obrazów cyfrowych z cyklu "Węgrowskie klimaty", przedstawiający, zabytki i urokliwe miejsca, które towarzyszą Węgrowianom w ich codziennym życiu.
Równolegle z tą wystawą, eksponowałem zestaw 14 fotografii pt. „Spacerkiem po Węgrowie”. 

 

2004

Album: Michał Kurc Węgrowskie klimaty

Wspomniany na początku tej strony autorski album Węgrowskie klimaty wydany przez TMZW.

-

-

Redakcjo wydania monografii, panie Mariuszu Szczupak wystarczyło wejść na tą stronę i spisać moją udokumentowaną działalność fotograficzną. odpowiedzieć na moje pismo w tej sprawie. Zrobić korektę i przeprosić. Tylko tyle i aż tyle.

 


2006 - artserwis.pl2007 - WIKIMEDIA COMMONS


 


2007 - Wieści Węgrowskie - Pamięci Jana Kiepury


 

 

 


2007 - Galeria "Kardia"


22 marca 2007 roku wystawiam 12 wybranych prac z cyklu Węgrowskie klimaty w Galerii "Kardia” - tak nazwałem galerię i zapoczątkowałem cykl wystaw na Oddziale Internistyczno - Kardiologicznym w Węgrowie. 

Jestem przekonany – i to nie tylko ja – że ukryte piękno naszego miasteczka, eksponowane na fotografiach, będzie miało pozytywny wpływ na osoby odwiedzające Galerię.


2007 - Fotograficzne spojrzenie


Jedna z pierwszych prób rejestracji fotograficznej "na żywo" spektaklu scenicznego. Prace wystawiłem w Galerii Węgrowskiego Ośrodka Kultury i galerii internetowej.

 


2007 - Obraz Białorusi w pieśni i tańcu 


 

Drogi Michale!
z wielką radością obejrzeliśmy Twoją wystawę i poznaliśmy na fotografiach bardzo dużo naszych znajomych z Reprezentacyjnego Narodowego Chóru Białorusi.
Podziękowania od wszystkich artystów Państwowego Zespołu Tańca Białorusi.

Narodowy artysta Republiki Białoruś
Walenty Dudkiewicz

 

 

 

 


2008 - "PIEŚNI UJDZIE CAŁO..."


W dniu 12 lutego w roku (2009) jubileuszowym mojej twórczości fotograficznej otrzymałem w prezencie od Pani Wiesławy Kwiek książkę "Pieśń ujdzie cało..." HISTORIA I LEGENDY ZIEMI SOKOŁOWSKIEJ Jest w niej fotografia mojego autorstwa przedstawiająca pałac Malewiczów w Przeździatce. Zdjęcie wykonałem 45 lat temu - w 1964 r.

Z książki dowiedziałem się, że przez dziadka powstała Przeździatka.:) Tam spędziłem pierwsze 5 lat mojego życia. Piękno pałacu i parku z akwenem towarzyszyło mi w pierwszych latach mojego życia. Uwrażliwiłem się w tym miejscu na piękno przyrody i przedwojennej architektury.

 

 


2008 - Kronika Mazowiecka nr1 (61) 2008 - Inauguracja Teatru Popularnego w Węgrowie


W dniu 7 grudnia 2007 roku w Węgrowie na scenie Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyła się inauguracja Teatru Popularnego powołanego do życia decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, która zbiegła się z inicjatywą wysuniętą przez kierownictwo Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie.

 

 

 

 


2009 - Tygodnik Siedlecki - Pierwsze portrety z Bitwy pod Węgrowem


 


2009 - Tygodnik Siedlecki 


Boże Ciało w Węgrowie

Prawdopodobnie bezpośredni związek z ustanowieniem święta Bożego Ciała miały objawienia Julianny Cornillon z Francji, która w 1209 roku miewała widzenia jasnej tarczy księżyca z zarysowaną ciemną plamą... [wg mnie mógł być to obraz - "ciemnej plamy" powstałej jako inwersja jasności księżyca].

Do kalendarza świąt w całym Kościele Boże Ciało wprowadzono w 1317 roku. Procesje włączono 100 lat później i pod koniec XV wieku stały się powszechne w Polsce.

Monstrancja z Najświętszym Sakramentem w 60 dzień po Wielkanocy promieniuje na ulicach parafii, akcentując słowa z Ewangelii Mateusza, Marka, Łukasza i Jana o darze życia wiecznego - napisał na swojej stronie internetowej Michal Kurc.

 

 


2009 - Tygodnik Siedlecki 

Na temat solidarności - niedostrzegalnej...


20 lat później w Węgrowie...
"SOLIDARNOŚĆ" pokryta szarością... n i e d o s t r z e g a l n a... 
rocznice...
wiązanki z czerwonych kwiatów...
jej koloryt...

"Jeden drugiego brzemiona noście - to zwięzłe zdanie Apostoła jest inspiracją dla międzyludzkiej i społecznej solidarności. Solidarność to znaczy jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim. I nigdy "brzemię" dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich. Nie może być walka silniejsza od solidarności. Nie może być program walki ponad programem solidarności. Inaczej rosną zbyt ciężkie brzemiona. I rozkład tych brzemion narasta w sposób nieproporcjonalny. Gorzej jeszcze, gdy mówi się - naprzód walka, choćby w znaczeniu walki klas, to bardzo łatwo drugi czy drudzy pozostają na "polu społecznym" przede wszystkim jako wrogowie. Jako ci, których trzeba zwalczać, których trzeba niszczyć. Nie jako ci, z którymi trzeba szukać porozumienia, z którymi wspólnie należy obmyślać, jak dźwigać brzemiona..." - JPII

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej Michała Kurca.

 

 

 

 


2009 - ewangelicy w Węgrowie


"W ubiegłym roku do szeregu wydawnictw opisujących Węgrów i jego zabytki dołączył przewodnik turystyczny „Ewangelicy w Węgrowie” autorstwa Marcina Żerańskiego. Jest to niezwykle ciekawa publikacja zawiera bardzo dokładne opisy zabytków zilustrowane fotografiami Węgrowskiego Artysty Fotografika Pana Michała Kurca. W ostatnim czasie przewodnik został doceniony przez redakcję magazyn o podróżach Voyage." - oficjalna strona UM Węgrowa.

 


2009 - cyfro.fotografika


45 lat działalności fotograficznej Michała Kurca, czyli...
Wołodyjowski węgrowskiej fotografii...
 

 

strona | 1 | 1a | 2 | 3 | 4 | 4a | 5 | 5a | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

 

na stronie od 2011.03.27

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc