Wspomnienia dobre i nie...  (3)strona  

| 1 | 1a | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

 

3

 

Rzeka Liwiec. 

 

Godne przypomnienia - o Węgrowie w Fotoklubie RP


Przyjaciele z Warszawy

 

Fotoklub RP

 

W 1988 zostałem zaproszony do Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców i w dniu 15 kwietnia 1998 roku zostałem jego członkiem rzeczywistym.

 


A ze strony "węgrowskich włodarzy" mobbing - próba zastraszenia mnie.

 


Ta nobilitacja, mówiąc potocznie, stała się czerwoną płachtą... 

Zamiast radości i gratulacji nasilono wobec mnie działania mobbingowe.


 

 

Zarząd Miasta wraz z Komisją Zdrowia, Oświaty i Kultury zdecydowali zbadać zasadności etatu instruktora fotografii w WOK i o tym bezzwłocznie zostałem powiadomiony przez panią dyrektor z zastrzeżeniem - "nie będę pana bronić". Zastosowano wobec mnie typowe działanie mobbingowe - zastraszenie.

 

Przeciwstawną reakcją do irracjonalnych działań ówczesnych "węgrowskich włodarzy" była popularyzacja moich dokonań fotograficznych np. przez Warszawski Ośrodek Telewizyjny.

 


WOT

 

Popularyzacja moich dokonań fotograficznych przez Warszawski Ośrodek Telewizyjny.

 


O... nie!

 

Pasja z jaką wykonywałem tę pracę nie pozwoliła mi - tak po prostu - zrezygnować z niej ku uciesze osób nieprzyjaznych popularyzacji piękna Węgrowa i węgrowskiej artystycznej fotografii. O... nie!

 

 


Przyjazne mi Osoby

... dziękuje im z całego serca.

 

Pocieszeniem i wsparciem była dla mnie Ukochana Żoną i Dzieci oraz tak zacne Osoby jak: 

Pan Mieczysław Cybulski zdfp AFRP Prezes Fotoklubu RP,

Pani Hanna Kietlińska Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie. 
Pan Doktor Tomasz Kietliński Wiceprzewodniczący Rady Miasta, 

Pan Dariusz Kuziak Redaktor Tygodnika Siedleckiego.

Wspierał moje działania, wspomniany już, Warszawski Ośrodek Telewizyjny oraz przyjaciele z Sieci, promując moją działalność fotograficzną i kierując ciepłe słowa, dziękując mi za upowszechnianie piękna małej Ojczyzny - piękna Polski w Internecie. Wspomnę tylko:

Panią Emilię Turkiewicz z Ontario w Kanadzie prowadzącą portal POLONIALIFE

Panią Ewę Lipnicką z Perth w Australii prowadzącą portal Polska Misja Chrześcijańska i 

Pana Profesora Romana Antoszewskiego z Nowej Zelandii. Znawcę Sieci, znanego wykładowcę, pisarza... 

Wspomnę jeszcze "Gazetę Węgrowską" i jej Redaktora Naczelnego Pana Antoniego Jurkowskiego, który na bieżąco informował węgrowską społeczność o moich dokonaniach instruktorskich i twórczych.

 

 


Prezydent RP w obiektywie Smieny Symbol

 

 ... doszło do tego, że nie dysponowałem w WOK aparatem do wykonywania reportaży i nikogo to nie obchodziło do czasu tego wydarzenia. Postanowiłem, że podczas uroczystego otwarcia sali sportowej z udziałem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego wykonam zdjęcia aparatem z mojej "muzealnej półki" - Smieną Symbol

Zdziwienie reporterów towarzyszących wizycie było duże, że utrwalałem jedno z największych wydarzeń w Węgrowie tym zabytkiem.

 

Było jeszcze jedno zdziwienie. Np. lokalnej władzy, kiedy położyłem obok siebie dwa zestawy zdjęć, nie mówiąc które kto wykonał. I zadałem pytanie: Które są lepsze? Wskazano na te lepsze - kierując się myślą, że pochodzą z kancelarii prezydenta - zaskoczenie i niedowierzanie - kiedy okazało się, że byłem autorem tych lepszych zdjęć - "nie można być prorokiem we własnym kraju" - czego osobiście doświadczyłem - wiele razy.

 


Nikon F90X tak, ale bez zabezpieczenia

 

 Zbliżała się Biesiada Weselna, nastał czas, który wręcz wymusił na dyrekcji WOK zakup nowego aparatu.

Niby nic, ale...

 

Dla zabezpieczenia tak drogiego aparatu logicznym było jego zabezpieczenie. Kupiłem okazjonalnie - z promocji na rachunek, za własne pieniądze, torbę reporterską w promocyjnej cenie za 170 zł i poprosiłem WOK o zwrot pieniędzy. Niestety, powiedziano NIE! 

 

Próba ośmieszenia mnie.

 

Jak już dysponowałem nowym aparatem do obsługi Biesiady Weselnej to Zarząd Miasta zlecił wykonywanie zdjęć fotografowi "z zewnątrz" - próba izolowania mnie ze środowiska.

 

Na czas urlopu, na polecenie Dyrekcji WOK, musiałem zdać aparat do depozytu, choć dysponowałem taką samą szafą pancerną w pracy - próba ośmieszenia i poniżenia mnie - i wskazania pozostałym pracownikom, że rzekomo nie można mi ufać...

Zarząd Miasta na posiedzeniu w dniu 8 lipca 1998 roku podtrzymał stanowisko z maja 1998 roku, żeby zbadać celowości etatu instruktora d/s fotografii w WOK. Ponowna próba zastraszenia mnie.

 

To pismo wręczono mi 7 sierpnia 1998 roku, 

a na drugi dzień nagrodzono. 

Byłem zastraszany, poniżany, ośmieszany i nagradzany. 

 


Bez mojej wiedzy i zgody 

400 fotografii mojego autorstwa na oficjalnej stronie miasta

 

Po pewnym czasie zauważyłem ponad 400 moich utworów fotograficznych skopiowanych z mojej strony i upowszechnionych na oficjalnej stronie miasta, bez mojej wiedzy i zgody. 

Po zwróceniu uwagi przystąpiono z zamiarem upokorzenia autora tych pac. 

Cel: Obedrzeć z godności i poniżyć... więcej w Kulisach sprawy.

 

Jak z tą podłością sobie radziłem?

 

 


W pracowni widnej

 

Po raz pierwszy w Węgrowie Sozopedia - chronienie przed nudą.

Namiastką pracy w ciemni były spotkania z uczniami klas szkół podstawowych. Podczas których w sali wykładowej malowali swój świat "tajemniczą wodą" na papierze fotograficznym.

 

Były to ostatnie zajęcia z użyciem odczynników fotograficznych i obróbki papieru fotograficznego, przypominające sozopedię dr Henryka Nowaka, lekarza rentgenologa z Gdańska, fotografika ZPAF.

 

Technika fotografowania w 3D,

... makrofotografia, martwa natura i portretowanie dominowały podczas zajęć. Obróbkę barwnych materiałów wykonywały zakłady fotograficzne. 

I tak niepostrzeżenie uwolniłem się od zagrzybionych piwnic, a co najważniejsze młodzież i ja już nie traciliśmy na zdrowiu.

 

Poprosiłem o wyposażenie pracowni w komputer. W odpowiedzi usłyszałem:

 

Komputer - nie!!!

Na moim PC wykonałem wiele prac, które zaprezentowałem na autorskich wystawach w WOK oraz wykonałem wiele prac na potrzeb WOK. W tym nie powinno być nic dziwnego, że poprosiłem o komputer do pracowni fotograficznej. W odpowiedzi usłyszałem: Nie! - Próba pomniejszenie zasług w pracy i uniemożliwienie wykonywania podstawowych czynności wynikających z zakresu pracy.

W zamian w dalszym ciągu, nieodpłatnie korzystałem z własnego PC...

 

Godne przypomnienia - o Węgrowie w Internecie

 

Po raz pierwszy o Węgrowie w Internecie 

 

Od kwietnia roku 1998 po raz pierwszy w Internecie  można było przeczytać o węgrowskiej kulturze. Na mojej stronie popularyzowałem ważniejsze wydarzenia kulturalne Węgrowa - to wszystko dla mojej Małej Ojczyzny.

 

 


W świecie fotografii cyfrowej

 

Postanowiłem na 560 lecie nadania praw miejskich pokazać piękno Grodu nad Liwcem na pierwszej wystawie moich monocyfrografii o Węgrowie pt. "Węgrowskie klimaty".

 

więcej o "Węgrowskich klimatach"

 

 

 

 


strona  

| 1 | 1a | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |


 

 


Copyright © design and photos by Michał Kurc